Kategorie

Po czterech latach urodziliśmy nasze dziecko… Lou Pre.

To było najdłuższe wejście na rynek MLM, jakie znam. Jedyne w swoim rodzaju. Jestem bardzo pozytywnie podekscytowany. Pierwszy raz duża, koncernowa firma, mająca znaczący udział w rynku masowym, weszła w MLM.

To powinno dać dużo do myślenia wszystkim, którzy naiwnie myślą, że firmę MLM o potencjale ogólnoeuropejskim można zrobić w tydzień, w garażu, mając 10 tysięcy złotych na start.

Lou Pre to pomysł La Rive na konkurencję w segmencie perfum selektywnych (ekskluzywnych). Właściciele mając swoje produkty już na półkach właściwie każdej sieci tradycyjnej w Polsce zdawali sobie sprawę, że konkurowanie z Seforami, Chanell, Kenzami, Pumami i Adidasami jest możliwe pod warunkiem, że zaoferuje się produkty właśnie w MLM.

Pamiętam jak cztery lata temu zostałem zaproszony do Grudziądza i poznałem Panów Szymulę i Szostaka. Rozmawialiśmy o systemie i rynku MLM, oni byli pod głębokim wrażeniem niskich kosztów dystrybucji i siły prosumenta (Polaka, co poleca towar dalej ;) ) a ja byłem pod wrażeniem fabryki La Rive oraz ich niesamowitej wiedzy o rynku masowym. W końcu to najwięksi producenci perfum w Polsce oraz liderzy w skali Europy środkowo-wschodniej.  Tak sobie pomyślałem, że jeżeli właściciele zrozumieją, na czym polega dystrybucja w MLM i połączymy to z ich wiedzą dotyczącą produkcji i dystrybucji to mogą nieźle namieszać na rynku. Nie tylko w Polsce.

I tak się stało!

Zapewne zastanawiacie się, dlaczego to trwało tyle lat. Przecież zrobienie planu marketingowego i odpowiednich dokumentów tyle nie trwa… To fakt. Całość jednak trwała znacznie dłużej. Z założeniami biznesowymi wyrobiliśmy się w jakieś pół roku.

Podczas naszego drugiego spotkania opracowaliśmy założenia, ile ludzie mają zarabiać % od obrotu, czy biznes wyjdzie poza Polskę, doszliśmy do zgodnej koncepcji jak mają być dystrybuowane produkty i urodziliśmy ;)  plan marketingowy Lou Pre.

Plan różnicowy.

33% obrotu idzie w wynagrodzenie sieci dystrybucji.

Dystrybutorzy mają udział w obrocie globalnym firmy.

Ufff…

Dlaczego różnicówka? Nie będę tutaj zdradzać tajników mojej koncepcji dystrybucji. Mądrzy ludzie natychmiast dostrzegają, czym różni się dystrybucja produktów Lou Pre od produktów Golden Drop i od produktów Akuny. Tak, kochani. Plan marketingowy to wykładowa produktu, marży, % pieniędzy dla sieci oraz sposobu dystrybucji w MLM. Tak, tak, jest wiele sposobów dystrybucji w samym MLM. W zależności od tego, na kim nam zależy i co promujemy buduje się odpowiedni plan marketingowy.

Ponieważ jestem oddanym fanem prostoty, cięliśmy w projekcie planu wszelakie udziwnienia. Im więcej wyjątków, zasad i podpunktów tym gorzej, tym mniej ludzi rozumie jak zarobić, tym ciężej się buduje sukces.

Plan nam wyszedł i to dobrze!

Ba, nawet bardzo dobrze! Z dumą obserwuję jak inne firmy MLM dostosowują swoje plany marketingowe do mojego konceptu.

Przez kilka miesięcy, jakieś cztery spotkania z „bosami” i jakimiś dziesięcioma spotkaniami z Darkiem Kołodziejskim dokonaliśmy bardzo sensownego połączenia w jedno założenie, jakie uzgodniono na starcie.  Następnie opracowaliśmy założenia do umów, IT i właściwie nasza robota się zakończyła.

Jestem tym bardziej zadowolony z naszego dzieła, ponieważ jak to w profesjonalnej firmie całość pracy została skonfrontowana z wiedzą kilku światłych postaci polskiego MLM i wszyscy plan marketingowy akceptowali, jako przyzwoity i spójny, wow!

Natomiast cała reszta dopiero zaczynała nabierać rumieńców. Zaczęło się wymyślanie i patentowanie zapachów. Nie wiem, która firma MLM robiła badania konsumenckie w Polsce? Lou Pre zrobiła. Sprawdzali na tysiącach osób czy produkty się podobają, czy są funkcjonalne, czy projekty flakonów robią pozytywne wrażenie, czy opakowania chemii są pozytywnie odbierane itd.…

Ba, nie wiem czy wiecie, ale butelki do chemii są zaprojektowane przez Lou Pre specjalnie pod kobiecą rękę a i mają takie dziwne „coś” po bokach, aby się butelka nie wyślizgnęła z mokrej dłoni.

W międzyczasie do akcji wkroczyli nasi informatycy. Michał Lenkiewicz dzielnie stawiał czoła potrzebom Darka Kołodziejskiego, Pana Szymuli (znanego z tego, że wszystko musi być na ostatni guzik dopięte) a także potrzebom zintegrowania całego systemu informatycznego fabryki z systemem obsługi zamówień Lou Pre. I tak dzięki ogromnej pracy Darka, który spinał wszystko w całość, Michała Lenkiewicza, który panował nad zespołem programistycznym oraz działowi marketingu Lou Pre powstał „system”.

Za każdym razem, kiedy coś zamawiasz pomyśl sobie ile ludzi musiało się nad tym napracować, aby kliknąć „zapłać” i otrzymać towar. W końcu, kogo musi interesować fakt, że w momencie zapłaty kurier otrzymuje zamówienie na przesyłkę, zwraca do Lou Pre numer paczki, komputerek robi fakturę, człowiek pakuje towar, księgowa dostaje informację, dział zamówień w fabryce dowiaduje się, że jest o jedno pudełko czegoś mniej i tak dalej…

Efekt finalny znakomity. Dostałem produkty, pokazałem Ani Tomali, zrobiła wielkie oczy i jej koleżanki też. Wszystkie myślały, że to jakieś nowe cuda z Sefory są. Perfumy naprawdę są cudnej jakości, ciężko będzie konkurencji je dogonić, bo wymaga to… no właśnie. Tych kilku lat, które należy poświęcić na wdrożenie i uruchomienie produkcji. Ja używam kokosowego płynu do mycia naczyń, naprawdę odjazdowy. Perfumy także, selektywne w dobrej cenie.

Podsumowując trzymam kciuki, jestem naprawdę ciekawy, co się będzie w branży działo. Pierwszy raz naprawdę duża firma wchodzi w MLM. Oczywiście u podobnych firm widać lekkie poruszenie (i dobrze!) a dla szczęśliwych z MLM-ów niebędących konkurencją mam MEGA WIADOMOŚĆ! Chwalcie się Lou Pre z Grudziądza!

Jeśli prezentujecie swoje produkty a ktoś powie wiem, że MLM to ściema, sekta itp. Pierdoły…  zapytajcie, czy widział w Rossmannie lub innych sieciach perfumy LA RIVE! Jeśli tak, to właśnie ta wielka, polska firma produkty konkurujące z Pumami, Adidasami, Seforami, Avonami (poniekąd) sprzedaje w MLM!!! „Chyba mój przyjacielu strzeliłeś fopasa z tą sektą skoro właściciele tak dużych przedsiębiorstw zamiast pakować produkty na półki marketów dają ludziom zarobić”.

Bo oni coraz bardziej ten MLM rozumieją i faktycznie dają zarobić. Bossowie, to ludzie naprawdę mający sukcesy i forsę, od lat. To jest ważne, palma im już nie odbije od sukcesu, ciężką pracą się dorobili i rozumieją jaką ciężką pracą jest dystrybucja produktów!

 

 

 

  • Maciek, Sierpień 24, 2014, 4:29 am

  Odpowiedz

  Nie powiedziałem, że tak musi być. Powiedziałem, że tak jest. Każda nowa firma MLM, jeśli jest dobrze zainicjowana, powstaje na bazie niezadowolonych ludzi z innych firm MLM. Nawet z takich, które kiedyś również były dobrze postawione i cały czas są w porządku. W MLM działa tak dużo osób, że cały czas, w każdej sekundzie, jakaś grupa ludzi rozgląda się i czeka na pojawienie się czegoś nowego na rynku. Zjawisko migracji wewnętrznej w tym sektorze i “mieszanie się krwi” jak to nazwał Jarosław Zych to coś normalnego. Pękniesz? Nie pękniesz. Ja też nie. A kto tego nie rozumie to znaczy, że ma problem z pojmowaniem rzeczywistości.

  • Krzysztof, Sierpień 12, 2014, 4:14 pm

  Odpowiedz

  Do Pana Macieja, którego drażni to, że nie podałem nazwiska:

  “na jakich zasadach powstały wszystkie działające w Polsce firmy MLM z FM GROUP włącznie?”

  rozumiem z Pana wypowiedzi, że właśnie na takich:

  na początku pogrzeszymy a za jakiś czas, jak już kasa na koncie będzie się zgadzać zrobimy „kodeks etyczny”…

  Oriflame ? Amway ? Monavie ? Akuna ? Colway ? itd ????

  W ciągu tych wszystkich lat, gdy prowadził Pan Networkmagazyn i dbał o ROZWÓJ i pozytywną ewolucję branży nic się nie zmieniło ?
  Nie nastąpił wrost standardów etycznych ? Nie wprowadzono nawet nagród w tym zakresie ?

  Pana wypowiedź sugeruje, że tego typu praktyki były wcześniej standardem i dziś są normalne. Zawsze przy wprowadzaniu nowej firmy MUSI tak być ? Czy tak mam to rozumieć ?

  Krzysztof Młotkiewicz

  • Maciek, Sierpień 5, 2014, 7:33 pm

  Odpowiedz

  Szpiegostwo przemysłowe :) Nie wiem co bierzesz przyjacielu ale wyluzuj trochę. Zacznij od zmniejszenia dawki bo się wykończysz :)

  • Piotr, Sierpień 3, 2014, 5:25 pm

  Odpowiedz

  A to przepraszam. Jest Panowie zarabiają kupę kasy, to rzeczywiście. W końcu można mieć albo racje albo pieniądze. Do tego jeszcze zaproszenia do Dubaju, elegancko. Chyba muszę wziąć z Panów przykład. Walić robienie MLM, będę robił Akademie MLMLM. Będę zarabiał kupę kasy i bedą mnie wszędzie zaprszać. Zwracam honor.

  PS
  A gdzie moge znaleźć dla jakich wielkich koncernów pracujecie ? Na pewno macie zakładkę Zaufali nam. Będę wiedział do kogo przynajmniej nie dzwonić

   • admin, Sierpień 3, 2014, 5:53 pm
   • Autor

   Odpowiedz

   Proponuję odpuścić sobie MLM w Polsce i emigrować, ewentualnie piramidy albo internetowe wałki robić. Wtedy jest pewność, że na nas nie trafisz.
   Pozdrowienia.

  • Piotr, Sierpień 3, 2014, 10:13 am

  Odpowiedz

  Mam rozumieć ze Loudbrook tez doradzał? Kammel? Ciekaw jestem czy wiedza jaki nr zrobiliście. Panie Maciejewski kodeks… Dodajcie punkt o szpiegostwe przemysłowym i bedzie idealnie. Przynajmniej nikt nie bedzie miał juz wątpliwości.

  Panie Wajszaczk po poście ocenia Pan czy ktos moze odnieść sukces… Jak mam odnosić sukces taki jak Pan, to wole juz być zwykłym szarym człowiekiem.

  Ach cóż. Przynajmniej kolejna cześć swiata MLM juz nie bedzie miała wątpliwości kim jesteście. A co składu Akademii MLM. Myśle ze 90% jej członków nawet bladego pojęcia nie ma pod czym sie podpisuje.

   • admin, Sierpień 3, 2014, 2:20 pm
   • Autor

   Odpowiedz

   Piotrze nie wiem czy jesteś aż tak złośliwy, aż tak durny, czy aż tak zazdrosny, że ktoś inny zarabia.

   Wytłumaczę ci w żołnierskich słowach dlaczego bujasz w obłokach.
   Każda firma płaci mi górę forsy za moją robotę.
   Jest to taka góra forsy, że mi się nie opłaca rekrutować do jakiejś aby pozbawić się kolejnych gór forsy.
   Dlatego też Maciejewski leci do Dubaju na rocznicę FM na zaproszenie Państwa Trawińskich a ty masz sraczkę :)
   I weź sobie wyciągnij z tego faktu mądre wnioski zamiast pierdolić bez sensu ze zgryzoty.
   Pozdro

  • Maciek, Sierpień 3, 2014, 8:07 am

  Odpowiedz

  Dokładnie. O tym, że w MLM będą wchodziły wielkie koncerny mówiłem na swoich wykładach od jakichś 3 lat lekko. Nawet na wykładach, gdzie w pierwszym rzędzie siedzieli państwo Trawińscy. Problem tylko w tym, żeby zrozumieć i konkretnie zadziałać a nie potem mieć sraczkę :) Jeśli chodzi zaś o stawianie firm MLM przez Akademia MLM i nasze udziały w nich potem, to wystarczy się zapoznać z naszym kodeksem. Zaczyna się od czerwonej czcionki: http://networkmagazyn.pl/strona/akademia-mlm/

  • Adam, Sierpień 2, 2014, 7:15 pm

  Odpowiedz

  Widzę, że co niektórzy z FM mają problem.
  Ja współpracuję z FM, dzięki tej całej Loupre mamy więcej % w planie marketingowym.
  Proponuję niektórym leki na sraczkę.
  Ten cały Wajszczak piterku już z 5 lat temu zrobił Goldendrop, a Trawińcy wiedzieli o Lupre od kilku lat.

  • Piotr, Sierpień 2, 2014, 2:34 pm

  Odpowiedz

  Urodziliście ?

  Ludzie, otwarcie się przyznajecie do współtworzenia innej firmy MLM. To już teraz wiem, dlaczego tak często byliście na imprezach FM GROUP. Rozmawialiście godzinami z liderami. Wypytywaliście o szczegóły. Zarówno pan Wajszczak i pan Maciejewski jeździł na eventy FM GROUP, widzę w roli szpiegów… No cóż szpiegostwo przemysłowe, to nie jest coś nowego. Ale przyznawanie się do niego!!! Gratuluje chłopcy inteligencji..

  Apel od liderów innych firm niż LOU PRE. Nie wpuszczajcie na swoje eventy Wajszczaka i Maciejewskiego bo widzicie jak się skończy!!! Będę szukać tylko informacji, kusić przejściem do kolego nowego ich dziecka. Tyle lat gadania o etyce, o branży, a tu proszę. I jeszcze sami się przyznają. Obyście mieli tam udziały, bo nikt kto jest zdrowy na umyślę, z wami już nawet ręki nie uściśnie.

   • admin, Sierpień 2, 2014, 6:59 pm
   • Autor

   Odpowiedz

   Piotrusiu każdy mierzy swoją miarką.
   Nie wróżę ci sukcesu z taką mentalnością.
   Swoją drogą nie obrażaj tych ludzi swoją mentalnością, dziękuję :)
   http://www.akademiamlm.biz/o-nas/nasza-ekipa/

  • Maciek, Sierpień 2, 2014, 5:36 am

  Odpowiedz

  Piotrze Witkowski napisałeś: “płatne reklamy są podstawą utrzymania takiego periodyku jak Network Magazyn ale błagam, w komentarzach możecie a nawet powinniście być już całkowicie obiektywni”. Abstrahując od faktu, że w pierwszej części tego wywodu masz 100% rację, to proszę podaj konkretnie nasze wypowiedzi, które świadczyłyby o braku całkowitego obiektywizmu.

  PS. Jeszcze w kwestii dowodów. Masz również rację, że nagrywanie rozmów jest w Polsce zakazane. Ale czy w takim wypadku chcesz, abyśmy publikowali rzeczy, na które nie mamy jakichkolwiek dowodów? Tak bez obiektywizmy to my mamy narażać się na wokandę bo ktoś był słabym liderem i mu ludzie uciekli ze struktury? Ok, nie ma sprawy. Prześlij nam proszę dzisiaj konkretną informację a my ją jutro upublicznimy. Tylko nie zapomnij dołączyć pismo, w którym się zobowiążesz poświadczyć o takim zdarzeniu w sądzie. Bo wiesz, z tym potem różnie bywa. Zazwyczaj ludzie są cwani na fejsie a potem w sądach Maciejewski i Wajszczak walczą sami.

  • Bogdan, Sierpień 1, 2014, 10:24 pm

  Odpowiedz

  Niesamowite jest to, że ludzie uważają za nieetyczne odejście z firmy. Na prawdę nie dziwię się, że ludzie w Polsce mówią, że MLM to sekta… bo z tego nie da się wyjść! Ja dziwię się, że w ogóle dochodzi do transferów piłkarzy, bo każde przejście świadczy o braku etyki. Wiele tu przytoczonych “hejtów” jest bez pokrycia (dowodów). Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: Czy nikt nie pomyślał dlaczego odeszli?? Tu bym szukał całego rozwiązania. Odejście do Lou Pre to skutek. Przyczyna leży gdzieś wcześniej… Apropo p. Ryńskiej i diamentów FM Group. 80% z nich przepisywało ludzi z innych struktur, a jak osiągnęli najwyższe poziomy to udają świętych:). Z tego co wiem to p. Holeniewski miał w swojej wcześniejszej firmie osoby w drugim planie marketingowym, które nigdy nie robiły MLM (bo to były młode osoby – więc tworzył ich od zera). Dziś zmienił firmę i liderzy, których stworzył zaufali mu i poszli z nim. Kto kogo przepisał?? Weźcie się lepiej za robotę, a nie za pisanie.
  Pozdrawiam myślących …. chodź jest ich coraz mniej:(

  ps. Demokracja i wolność słowa to największy idiotyzm świata… W społeczeństwie zawsze będzie więcej głupszych niż mądrych więc zawsze ich przegłosują.

  • Maciek, Sierpień 1, 2014, 7:07 pm

  Odpowiedz

  “Wątpliwości już na samym początku budzą praktyki pierwszych „liderów”. Cóż, na początku pogrzeszymy a za jakiś czas, jak już kasa na koncie będzie się zgadzać zrobimy „kodeks etyczny”…” Mam małe pytanie do anonimowego autora tego wpisu, który nie ma jaj, żeby knuć teorie spiskowe pod swoimi nazwiskiem: na jakich zasadach powstały wszystkie działające w Polsce firmy MLM z FM GROUP włącznie? Znaleziono nowych ludzi w kapuście? Ustrzelono na strzelnicy w chorzowskim ZOO?

  • Piotr, Sierpień 1, 2014, 1:40 pm

  Odpowiedz

  Szanowny Macieju!
  W kwestii nieetycznych zachowań pseudo liderów współpracujących z Firmą Lou Pre, pragnę zauważyć że nikt rozsądny nie udostępni Tobie nagrań ani filmów z takich akcji jak opisywane w komentarzach, z prostej przyczyny !!!
  Nagrywanie dźwięku lub obrazu bez wiedzy osoby nagrywanej – JEST w tym pięknym kraju ŚCIGANE PRZEZ PRAWO i jak sam wiesz, mało która osoba rzuci na szalę swoje dobre imię w celu udokumentowania tychże nieetycznych działań!!!
  Konsekwencją takiego posunięcia byłby proces sądowy o naruszenie dóbr osobistych – a który szanujący się Lider biznesu MLM – chciałby widzieć swoje nazwisko na wokandzie sądowej???
  Wiem, że jako przedsiębiorca musisz “związać koniec z końcem” ;-) i płatne reklamy są podstawą utrzymania takiego periodyku jak Network Magazyn ale błagam, w komentarzach możecie a nawet powinniście być już całkowicie obiektywni :-) :-)
  Pozdrawiamy MLM NETteam
  Piotr Witkowski

  • Maciek, Sierpień 1, 2014, 11:36 am

  Odpowiedz

  Filmik jest zbudowany na przykładzie science-fiction. Aby go podpinać pod konkretny przypadek trzeba mieć rzetelną wiedzę na jego temat. Wtedy filmik będzie dokumentalnym studium przypadku.

  • Tomek, Sierpień 1, 2014, 9:16 am

  Odpowiedz

  Jedno jest pewne kasa robi swoje i redakcja musi z czegoś żyć żeby funkcjonować. Wiec kto zapłaci ten ma reklamę ale jeśli ktoś ma wątpliwości o przepisywaniu i zmianach MLM POLECAM PIOTR idealnie ten filmik pasuje do Lou Pre jej czołowych liderów i wielu innych.

  https://www.youtube.com/watch?v=1MmOLB6CLx8

  A to że przeszły osoby które robią z ludzi mięso armatnie. Wpadają na rynek sieją spustoszenie. Robiąc więcej złego niż dobrego. Są to zakupy jednorazowe albo wcale a obiecanki nie spełniły się. Bo nikt nimi się nie zajął. I zrażają więcej ludzi do MLM niż czynią dobra. To cieszymy się bardzo że zmieniliście szyld i nie psujecie polskiej firmy FM. Bo wrzucanie ludzi do pieca by popiół został nie jest żadnej firmie potrzebny. Kto ma wątpliwości to po obejrzeniu tego filmiku powinny się rozwiać.

  • Maciek, Sierpień 1, 2014, 9:13 am

  Odpowiedz

  Tomasz, otrzymujemy wiele skarg od ludzi działających w MLM. Jedni są zadowoleni z naszej interwencji (udała się, bo przesłane dowody były rzetelne) inni są niezadowoleni (bo np. z mailikiem wyssanym z palca nic nie mogliśmy zrobić). Proste. Przypomnij mi o jaką firmę chodziło to powiem Ci, jak sprawa się potoczyła.

  • Krzysztof, Sierpień 1, 2014, 7:14 am

  Odpowiedz

  “To że kilku liderów na wyższych pozycjach z FM przeszło do Lou Pre i „przeciągneli” za sobą ludzi ze swoich struktór jest dla mnie zrozumiałe i wcale mnie nie oburza, ale to, że próbowali bezczelnie i po chamsku przesponsorować… ”

  Witam czytelników i komentatorów :)
  Jasne, że przejścia zdarzają się we wszystkich firmach.
  Chciałbym abyście ocenili sytuację:
  1. VIP Lou Pre (poprzednio VIP FM) przyjeżdża do miasta.
  2. Sponsoruje osobę z FM (mającą strukturę np. 100 osób)
  3. Osoba z FM “uderza” do swojej grupy chwaląc się świetną współpracą z owym VIP i proponuje przesponsorowanie całej grupy do Lou Pre.
  4. Argumenty za przejściem? A co do tej pory osiągnąłeś w FM? Sam widzisz jakich miałeś “lewych” sponsorów. Tutaj sukces będzie błyskawiczny bo pracujemy z najlepszymi i jesteśmy na początku ;)

  Kiedyś Natalia Ryńska powiedziała podczas konferencji, która jest cały czas dostępna (video na networkio), że szczyci się tym i to uważa za etyczne, gdy budujemy naszą sieć z nowymi ludźmi, z którymi wspólnie się rozwijamy i nawiązujemy relacje. Pani Ryńska jest raczej uznawana w środowisku za autorytet, zgoda?

  W Polsce chyba nie jesteśmy jeszcze na takim etapie, że wszyscy są w jakiś MLM wpisani ??? Skąd w takim razie przy starcie Lou Pre tak niesamowita akcja na przenoszenie całych grup ???

  Dziwi mnie jeszcze jedna rzecz. Pamiętam szerokie zdziwienie w branży, gdy w czerwcu “nagle” pojawiła się Lou Pre i zupełnie “znienacka” dwóch VIPów przeskoczyło do Lou Pre. W kontekście tego artykułu widać, że WSZYSTKO było prawdopodobnie przygotowane wcześniej. I to jest powód do dumy dla Lou Pre ??? Ktoś do kogoś przyszedł. Albo ludzie z Akademii MLM szukali “odpowiednich” VIPów na start Lou Pre, albo te VIPy przyszły do organizatorów zapytać, czy czasem nie będzie niedługo jakiejś fajnej “premiery” w branży :)

  PS.
  Jeśli jest tak jak Pan Piotr pisze – firma została przygotowana solidnie i profesjonalnie. Być może produkty są super. Być może właściciele mają doświadczenie w biznesie i wielki kapitał.
  Wątpliwości już na samym początku budzą praktyki pierwszych “liderów”. Cóż, na początku pogrzeszymy a za jakiś czas, jak już kasa na koncie będzie się zgadzać zrobimy “kodeks etyczny”…
  No ale kto z nas zna przyszłość :)

  Pozdrawiam !

  • Tomasz, Sierpień 1, 2014, 6:11 am

  Odpowiedz

  Panie Maćku, kiedyś dałem Panu dowody na istnienie nieetycznych działań jednej z firm co ,,mówi,, o sobie MLM.Prosiłem o interwencję i wykreślenie tej firmy z list MLM…nic z Pan z tym nie zrobił…po dłuższym czasie, skierowałem do Pana zapytanie o powyższy temat, bez odpowiedzi.Wydaje mi się, że nie jest Pan obiektywną postacią i nawet jak Pan Andrzej wręczył by Panu dowodu…nic Pan by z tym nie zrobił.Proponuję Panu, jako redaktorowi niezależnego pisma, więcej obiektywizmu i rzetelności dziennikarskiej bo na chwilę obecną ma Pan niskie notowania wśród wielu ludzi związanych z MLM jakich znam…a szkoda, bo zaczął Pan dobrze.
  Pozdrawiam i życzę uczciwości i rzetelności w swojej pracy zawodowej.

  • Janusz, Lipiec 31, 2014, 8:38 pm

  Odpowiedz

  Plan marketingowy LouPre opracowywany przez ileś tam miesięcy ??? Wolne żarty ! Bezczelnie zerżnięty od jednej z działających firm.
  A co do wspaniałości perfumów LaRive to proponuję stanąć pod Rossmanem i popytać obiektywnych osób co o tym sądzą. A obecne zapachy LouPre MUSZĄ być o niebo lepsze od tych rossmanowskich bo nie mieli by czego szukać w MLM z czymś ala LaRive

   • admin, Lipiec 31, 2014, 8:53 pm
   • Autor

   Odpowiedz

   Nic nie jest zerżnięte, to dlatego działające firmy nagle dodają ekstra bonusy do swoich planów marketingowych zżynając z Lou Pre
   :)

  • Maciek, Lipiec 31, 2014, 5:43 pm

  Odpowiedz

  “kilku liderów na wyższych pozycjach z FM przeszło do Lou Pre i „przeciągneli” za sobą ludzi ze swoich struktór jest dla mnie zrozumiałe i wcale mnie nie oburza, ale to, że próbowali bezczelnie i po chamsku przesponsorować inne orchidee z FM proponując im od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za przejście z FM do Lou Pre jeszcze przez jej oficjalnym startem, a gdy się nie zgadzali, to grozili, że i tak przesponsorują ich ludzi na niższych poziomach, jest zachowaniem delikatnie mówiąc niegodnym i żenującym” – masz rację Andrzej. Prześlij nam proszę do redakcji jakieś dowody takich działań. Najlepiej nagrania audio lub wideo. Natychmiast zajmiemy się tą sprawą.

  • Adam Boczkowski, Lipiec 31, 2014, 5:33 pm

  Odpowiedz

  Andrzeju prosze Cię o podanie konkretnych dowodów na takie dzialania o jakich piszesz, a nie lanie wody bez pokrycia. Bo to co piszesz to kłamstwa.

  • Joanna, Lipiec 31, 2014, 5:22 pm

  Odpowiedz

  Ja bardzo proszę wszystkich czytających ten artykuł i wpisy o więcej hejtingu! bez was MLM nie miałby sensu i tylko utwierdzacie mnie i mi podobnych w słuszności podjęcia decyzji o współpracy z POLSKĄ firmą ze świetnymi produktami)

  • Dominik, Lipiec 31, 2014, 3:41 pm

  Odpowiedz

  1) “Zaczęło się wymyślanie i patentowanie zapachów.”
  2) “Ja używam kokosowego płynu do mycia naczyń, naprawdę odjazdowy. Perfumy także, selektywne w dobrej cenie”

  Produkty naprawdę dobrej jakości i polecam wszystkim, ale odnośnie artykułu:
  Ad. 1) Zapachów nie można patentować, opatentowane są buteleczki.
  Ad. 2) Nie ma płynu do mycia naczyń, jest balsam i nie zauważyłem, żeby był kokosowy.

  Polecam płyn do przypaleń, kulkę antyperspiracyjną (kulka “mozolnie” się obraca, ale efekt działania naprawdę dobry) i preparat do fug – robią robotę ;)

   • admin, Lipiec 31, 2014, 5:01 pm
   • Autor

   Odpowiedz

   1. Dokładnie jest tak jak piszesz.

   2. Jest kokosowy, tak tak głęboko skoncentrowany balsam do talerzy ;)

  • Andrzej, Lipiec 31, 2014, 2:20 pm

  Odpowiedz

  Fajnie Piotrze, że powstała nowa firma MLM z Polski, ale jest kilka ale:

  1. Zapachów nie można opatentować.

  2. Które to firmy dostosowują swoje plany do Twojego konceptu?

  3. Konkurencja musi GONIĆ Lou Pre, bo taki Perfand produkujący perfumy (i teraz też kosmetyki) od 1995r, przecież niema doświadczenia, jakość ich produktów jest marna, a są partnerami Dromu (istniejącego od 1911 roku) przez przypadek?

  4. Plan Lou Pre to praktycznie kopia planu FM (który też oczywiście nie był pierwszą firmą z takim planem) i nie widzę w tym nic złego, bo to bardzo dobry plan. Zastanawia mnie tylko jednak jak rozwiązaliście kwestię tego, że Dyrektor diamentowy będzie miał baaardzo dużą prowizję z poziomu Bursztynowego – w końcu daliście tam 6% do wzięcia – ponieważ będzie tam miał duży udział punktów skompensowanych, a dla innych ludzi na poziomie tylko Bursztyna prowizje te będą małe, co będzie szczególnie widoczne jeżeli firma będzie miała obroty na poziomie kilkunastu milionów punktów.

  5. To że kilku liderów na wyższych pozycjach z FM przeszło do Lou Pre i “przeciągneli” za sobą ludzi ze swoich struktór jest dla mnie zrozumiałe i wcale mnie nie oburza, ale to, że próbowali bezczelnie i po chamsku przesponsorować inne orchidee z FM proponując im od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za przejście z FM do Lou Pre jeszcze przez jej oficjalnym startem, a gdy się nie zgadzali, to grozili, że i tak przesponsorują ich ludzi na niższych poziomach, jest zachowaniem delikatnie mówiąc niegodnym i żenującym – osobiście nigdy niechciałbym robić biznesu z kimś, kto się kieruje takimi wartościami.

  Smutne jest także to, że ani Ty Piotrze, ani Maciek Maciejewski nigdzie nie skomentowaliście i nie zadziałaliście wobec tak nieetycznych praktyk – rozumiem, że skoro jako Akademia MLM pomagaliście zbudować Lou Pre, to niechcieliście wokół niej czarnego PR, ale dlaczego nie skontaktowaliście się z tymi osobami, by zaprzestały swoich nieetycznych praktyk?!

  • Beata, Lipiec 31, 2014, 1:15 pm

  Odpowiedz

  Ja też na poczatku mialam duze objekcjie po współpracy z ejvonem i fm. Jednak stwierdzilam, ze zaryzykuje i sie udalo. W lipcu osiagnelam poziom efektywnosci 9% na dobrym i mocnym poziomie.
  Ta firma i ludzie pracujacy w niej jest swietna. Dzwoniac na infolinię zalatwiam wszystko od reki a jesli nie to oddzwaniaja w przeciagu kilkunastu minut. Gdzie tak bylo? Nigdzie!

  • Łukasz Komisarek, Lipiec 30, 2014, 2:12 pm

  Odpowiedz

  Na początku miałem pewne wątpliwości jak zmieniłem firmę, Piotrze Twój wpis utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem i cieszę się, że mogę współpracować w firmie z takimi ludźmi i z tak dopracowanym produktem. Zresztą sam już używam i jestem w szoku, że w ogóle można pomyśleć o takich szczegółach w produkcie i jego opakowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.