Kategorie

Profesjonalne wejście na rynek, studium przypadku BIO IQ.

Zobaczcie, czym się różni POWAŻNE wejście na rynek od biznesów al’a szybkie USA. Zapraszam do krótkiej analizy zainicjowania nowej, polskiej firmy BioIQ z Wrocławia.

Jest to firma znanego wrocławskiego dewelopera!

www.bioiq.eu

Zapraszam do lektury!

Koncept:

Właściciele bardzo dużej firmy z branży budowlanej, zafascynowani naturalnymi kosmetykami oraz systemem dystrybucji poprzez polecenia zadowolonych klientów, podejmują decyzję o wprowadzeniu na polski rynek ciekawych kosmetyków organicznych.

Faza pre launch

 

W przeciwieństwie do speedy biznesów z USA, gdzie w fazie przed startem nie ma jeszcze produktu a już szuka się ludzi szukających ludzi mających szukać ludzi, a potem hulaj dusza z nielegalnymi produktami albo i w ogóle bez nich… Właściciele BIO IQ, inwestują bardzo duże pieniądze w:

 1. towar
 2. identyfikację graficzną marki
 3. potrzebne zezwolenia!!!
 4. certyfikat ECOCERT
 5. prawników
 6. opracowanie planu marketingowego
 7. opracowanie systemu informatycznego i strony internetowej.

 

Faza startowa

 

Firma ma produkty na stanie w Polsce.

Firma ma wszelkie zezwolenia, ma zarejestrowane i legalne produkty.

Firma ma siedzibę w Polsce, umowy są zgodne z polskim prawem.

Sądy właściwe są w Polsce, firma podlega pod polskie prawodawstwo.

Firma ma przyjazny plan marketingowy w postaci matrycy konsumenckiej i szuka ludzi, którzy będą zadowoleni z produktów. Zadowolony klient poleci produkty dalej.

Firma ma biuro, gdzie można przyjechać, dotknąć, powąchać, zapytać, itd…

 

Rozwój

Pan Sadłowski zainwestował w firmę duże pieniądze idące w setki tysięcy złotych. W związku z tym nie „zwinie” się w 5 miesięcy, jak wiele cud biznesów w USA, które zwijają się pomimo tego, że Janek Kowalski odniósł w nich fascynujący, potężny sukces.

W BIO IQ są zainwestowane duże środki, nad wejściem firmy na rynek pracowało wielu ludzi.

Firma jest zainteresowana stabilnym i długotrwałym rozwojem.

Po to się inwestuje duże pieniądze, aby budując markę zwróciły się one wielokrotnie w długim okresie czasu.

Podsumowanie:

Każdy podejmujący współpracę z BIO IQ wie, że firma jest profesjonalnie przygotowana do rozwoju na rynku polskim.

Sprzedawane produkty są legalne, certyfikowane.

W przypadku „odpukać” jakiegokolwiek problemu odpowiedzialnym za produkty jest BIO IQ Lech Sadłowski a nie Ty kochany dystrybutorze.

Ponieważ współpracując z profesjonalną firmą zarejestrowaną w Polsce, to firma odpowiada za produkty!

Firma ma plan marketingowy oparty na matrycy czwórkowej do 9tej generacji. Firma nie posiada starterów itd. Każdy klient kupujący jednorazowo za 150 zł ma prawo do zniżki oraz może polecać produkty dalej budując swoją strukturę. Pieniądze są wypłacane z obrotu realnym produktem. Firma ma fajne bonusy dla aktywnych oraz ciekawy program motywacyjny.

 

Co do produktów, są to kosmetyki organiczne (dziewczyny będą więcej wiedzieć na ten temat).

Na liście składników nie ma szkodliwych dla zdrowia substancji, detergentów i konserwantów pochodzenia syntetycznego (ropopochodne). Produkty BIO IQ są bezpieczne dla człowieka i środowisko naturalne. Używanie ich to nasz świadomy wybór, podobnie jak zdrowy styl życia, który we współczesnym świecie zdobywa coraz więcej zwolenników.

Kosmetyki BIO IQ produkowane są we francuskich laboratoriach, zgodnie z wymaganiami ECOCERT. Kosmetyki ekologiczne nie zawierają szkodliwych substancji ani syntetycznych konserwantów, dlatego proces ich przygotowywania wymaga świeżych składników i przyjaznych dla zdrowia substancji pochodzenia naturalnego.  Biokosmetyki to produkty o 100% świeżości, ekologiczne i bezpieczne. Korzystając z oferty BIO IQ, otrzymujesz preparaty odpowiednie dla Twoich potrzeb i zawsze świeże.

Produkty BIO IQ to kosmetyki posiadające gwarancję minimum 95 procent składników pochodzenia organicznego użytych do ich produkcji. Bez syntetycznych konserwantów (parabenów), detergentów (np. SLS) i szkodliwych substancji są nie tylko bezpieczne dla skóry i organizmu człowieka, ale także dla otaczającego nas środowiska naturalnego. Kosmetyki BIO IQ nie są testowane na zwierzętach.

CERTYFIKATY

ECOCERT jest międzynarodowym, niezależnym stowarzyszeniem kontrolującym, działającym w zakresie ochrony środowiska. Jego główna siedziba znajduje się we Francji. Od 2002 roku ECOCERT zajmuje się kontrolowaniem, jakości kosmetyków ekologicznych. Stworzyło do tego dwa określenia, o różnych kryteriach – kosmetyk naturalny i kosmetyk organiczny.

 

Kryteria stosowane przy kontroli obu klas produktów:

• powinien zawierać surowce pochodzenia naturalnego, stanowiące nie

mniej niż 95% wszystkich składników

• surowce organiczne z upraw ekologicznych z certyfikatem ECOCERT

• nie może zawierać pochodnych ropy naftowej: olejów, silikonów, parafin, etoksylowanych,

glikoli, parabenów, barwników i syntetycznych kompozycji zapachowych

• nie może zawierać surowców z roślin modyfikowanych genetycznie

• produkty gotowe i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach,

• produkcja kosmetyków naturalnych i organicznych musi być w odseparowaniu od podobnych procesów wytwarzania produktów niepodlegających certyfikacji, proces produkcji powinien być prosty, przyjazny dla środowiska

• gotowe kosmetyki powinny być zapakowane w opakowania ekologiczne, przyjazne środowisku, nadające się do ponownego recyklingu.

Z dumą informujemy, że firma BIO IQ spełniła wszelkie wymagania stawiane przez ECOCERT, a nawet postawiła poprzeczkę wyżej, ponieważ kosmetyki te zawierają do 99,9% składników pochodzenia naturalnego diflucan tablets buy online.

 

Podsumowując

I taką firmę można z czystym sumieniem polecić.

Jeśli lubisz zdrowe kosmetyki, szukasz stabilnej firmy z kapitałem, z którą można budować biznes latami… to jest jedna z tych, co warto.

  • Bartek, Luty 10, 2013, 7:27 pm

  Odpowiedz

  Do Damian :
  Ja jestem facetem który lubi zdrowe odżywianie itp. mam krem do rak ,szampon i antyperspirant i nie mam z tym problemu ze to kupuje za 2 stówki ,ale jestem zadowolony ze mam naturalne kosmetyki i już . Moja partnerka ma linie do twarzy i bardzo sobie te kremy chwali .Jeżeli dla ciebie to problem ze kogoś stać na szampon do włosów za 76 zylka to znaczy że to nie jest produkt dla Ciebie ,po co się wypowiadasz? jak chcesz to idź do salonu mercedesa i powiedz im że ich auta są za drogie bo kto to kupi? Nie zrobisz tego bo tam ktoś Ci zimna wodę na głowę wyleje ,a tu w necie łatwiej przecież nasmarować takie bzdury:)
  Po za tym gdybyś poznał Lecha Sadłowskiego to może byś zrozumiał że on to zrobił dla tego że nie miał odpowiednich (naturalnych)kosmetyków dla siebie i dzięki temu że ma kasę na to żeby postawić sobie fabrykę kosmetyków laboratoria to i ty możesz z tego dobrodziejstwa korzystać nawet za darmo , ba jeszcze kasę na tym zarobić .
  To dalej źle ?? Ja dzięki temu że ktoś mnie zaprosił do tego biznesu mogę mieć te kosmetyki za free wiec cena mnie nie interesuje :) Jeśli ktoś chce podziałać to mój nick jest bp i przez to możemy się kontaktować.
  Pozdrawiam wszystkich którzy wspierają inicjatywy które pomagają nam wrócić do normalności i zdrowia .
  Bartek

  • Maciej, Styczeń 4, 2013, 1:24 am

  Odpowiedz

  Kodeks Etyczny PSSB został stworzony przez PSSB na potrzeby firm zrzeszonych w PSSB, więc ma on zastosowanie w tychże podmiotach.

 1. Odpowiedz

  O ile się nie mylę to kodeksu PSSB przestrzegają oficjalnie tylko firmy, które są zrzeszone w tym stowarzyszeniu. Oczysiście dla dobra całej branży każdy może przestrzegać tych zasad we własnym zakresie [w odpowiedzi na jeden z komentarzy powyżej].

  • Damian, Grudzień 26, 2012, 10:01 pm

  Odpowiedz

  Życzę powodzenia nowej firmie ale ciężko będzie znaleźć nabywcę na szampon do włosów za 76 zł.

   • admin, Grudzień 27, 2012, 10:53 am
   • Autor

   Odpowiedz

   Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

  • Kazimierz, Grudzień 26, 2012, 9:35 pm

  Odpowiedz

  Jakoś nic nie doczytałem o rozpatrywaniu ewentualnych reklamacjach. Czy kodeks etyczny PSSB ma w tej Firmie zastosowanie?

  • Maciej, Grudzień 21, 2012, 9:29 am

  Odpowiedz

  Czy fakt, że w mieście obok salonu Mercedesa znajduje się salon Volvo świadczy o braku profesjonalizmu, którejś z tych firm?

  • Henio, Grudzień 20, 2012, 2:14 pm

  Odpowiedz

  Firma tylko o jednym profesjonalnym zagraniu zapomniała jak już się Pan Wajszczak tak rozpływa – że, produkt będzie profesjonalnym ale jednym z wielu… jednym z wielu… jednym z wielu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.