Kategorie

Liu Xiaobo, czyli chińczyk dostał nobla = świat stanął na głowie i co to ma wspólnego z network marketing???

Właśnie się dowiedziałem, że chiński dysydent Liu Xiaobo  dostał pokojową nagrodę Nobla. Do tego musiałem wyrobić kolejny paszport i spotkałem znajomego który 12 rok pracuje w dużej korporacji. Jakie z tego wyniosłem doświadczenia…

Świat stanął na głowie, daje się Nobla chińczykowi który walczy z komuną i totalitaryzmem w Chinach, i ok! Demokracja rules!  Właśnie o to walczył mój dziadek, o wolność i demokrację.No więc kiedy my mamy niby demokrację, w chinach jej nie ma, czyli mają taki PRL bis…. ale wiecie co nawet w PRL to jak chciałem dostać paszport  to mi nie pobierano odcisków palców!!!

Kurna macana, co to za demokracja kiedy pobierają mi odciski palców, do tego monitorują dla naszego bezpieczeństwa ulice, no a, że można teraz wyłowić z monitoringu daną twarz albo nr rejestracyjny auta…. cóż…. do tego w USA monitorują net, a w Polsce służby sobie luzacko podsłuchują najważniejszych dziennikarzy i przepisy mają w du… Wszyscy trąbią, że to w obronie demokracji! Czyli ludzie którzy żyją w totalitaryzmie pseudo demokracji dają pokojowe nagrody w ramach walki z totalitaryzmem, normalnie trzeba zakolekcjonować jakąś roślinkę , żeby to ogarnąć ;)) Jednym słowem my tutaj sami robimy to o czym władze chińskie tylko marzą, a popieramy przemiany w azji… no jak tam będzie demokracja to my będziemy w tyłku mieli czipy bez których wyjście z domu będzie nielegalne…

W to wszystko wpadłem na kumpla który po wielu latach wypalił się w korporacji, stwierdził, że kazali mu docisnąć śrubę i powywalać nieefektywne mięso handlowe, które ma w samochodzie GPS i nie robi absurdalnych planów, bo prezes ma mieć wynik i go g… obchodzi, że jakiś kryzys jest. Firma zakładała wzrost a on ma dostać premię wielomilionową jak zrobią o 30% więcej w kryzysie niż w szczycie bumu i tyle… no i facet ma teraz albo zrobić rozmowy motywujące + podpisanie papierów naprawczych z każdym handlowcem albo sam wyleci. A do tego podpadł bo wolał spędzić weekend z żoną niż być na team buldingu. I znowu ludzie sami dają z siebie robić chińczyków z prowincji aby mieć pracę itd… przecież jak wam pracodawca zakłada GPS z aucie do monitoringu waszej pracy to tak jakby wam powiedział… “hej gnojki jesteście złodzieje lenie i leserzy ( takie poznańskie powiedzenie na obiboka) macie zasuwać tyle a tyle albo wypad synki….” A gdzie biznesmeni starej daty gdzie jak się dogada na gębę to jest święte???

Cholerka jak się dogadam z kimś to robię tak jak mówię, nie kiwam ludzi, śpię spokojnie, a sam obserwuję jak ludzie popadają w choroby i depresję bo sami kiwają i inni ich też… nie dawno face mi się żalił, że od lat ludzie to go chcą tylko wykiwać i ciągle ma problemy z płatnościami… a co sam robi… wisi mi prawie 10tyś za szkolenie i tel nie odbiera hehe. Cóż przeżyję bez tej zapłaty a facet nie potrafi pojąć, że jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie ;) czyli sam nie płąci to mu nie płacą…  Świat na głowie stanął, 5% firm to korporacje a 95% ludzi na świecie boi się tego co ich czeka w korporacji… a nie? Kto z was jak bierze kredyt to jest pewien, że bank nie chce was oszukać i jest uczciwy… a operatorzy gsm… a TV … przecież wypisać się z takiej Ntv to droga przez mękę :P

No ale co to ma do mlm, a tylko tyle, że w mlm trzeba zapier… jak wszędzie ale człowiek jest wolny, nie ma GPS, nie ma szefa idioty, może sobie zrobić wolne i nikt go za to nie zabije, nie musi siedzieć we własnej firmie od 6-22 itd.. itp…  nadmienię tylko…. PRACĘ NALEŻY WYKONAĆ!!! bo bez pracy i w mlm nie ma kołaczy ;)

Pozdrowienia!

Piotrek

 1. Odpowiedz

  Ha! Racja li to z demokracją naszą, wolnością itd. Ja młody chłopak w sumie nie powinienem się rzucać jak gówno za przeproszeniem w trawie, ale ludzie w dziadków moich wieku pewnie nieźle się muszą napocić żeby ciśnienie im nie skakało jak widzą to co widzą.
  Ech, zapierdzielać trzeba owszem, a w MLM nie jest wcale łatwo się zmotywować, ale można!

  • Joanna, Listopad 22, 2010, 6:48 pm

  Odpowiedz

  Witam Piotrze i dziękuję za następny trafny artykuł.Powtarzam często nowym konsultantą -Nie Wypożyczaj Swoich Komórek Mozgowych-czyli decyduj sam za siebie,Nie każdy odrazu rozumie i twierdzi iż tego nie robi ale w krótkim czasie łapie się na tym iż to niestety jest prawdą-następuje chwila konsternacji i to jest moment ważny w Jego życiu.Moment decydujący.
  Mam marzenie,aby wszyscy nasi politycy zastanowili się komu pożyczyli swoje komórki mózgowe i o ile jest to możliwe ODEBRALI JE.
  Pozdrawiam

  • Michał, Listopad 2, 2010, 7:48 pm

  Odpowiedz

  Hej
  święta racja, dobry artykuł mogę tylko potwierdzić. Kumpel właśnie wrócił z Chin i mówił że to jest najbardziej kapitalistyczny kraj jaki widział. No ale nas karmi się papką podawaną w telewizji i radiu, dlatego trzeba to wszystko filtrować i używać własnego mózgu.
  Pozdrawiam

  • Danka Orawski, Październik 11, 2010, 7:15 am

  Odpowiedz

  Przecież mlm to biznes jak każdy inny.
  Podlega takim samym prawom rynkowym jak wszystkie inne przedsiębiorstwa, dlaczego więc ludzie oczekują od razu jakich spektakularnych wyników, fajerwerków i to bez wysiłku, bez inwestycji,bez pracy? Dlaczego każdy kto zaczął pracować na serio w mlm-ie ma mieć od razu super samochód, dom i extra wczasy? Bo jeżeli tego bracie nie masz to nie masz sukcesu, więc w sumie nie warto, lepszy jednak jest “ciepły etacik”.
  Przy takim patrzeniu na biznes mlm nie liczy się wolność decyzji, swoboda finansowa ( to co, że na początku mała, porównywalna do etatu, ale jest!), brak Szefa. Musisz od razu udowodnić wszystkim wokół że warto było zmienić etat na mlm, czyli włóczyć się po najdroższych knajpach, rozbijać najnowszym autem, wyjeżdżać w podróże dookoła świata.
  Bo inaczej jakoś ten nasz ogromny sukces jakoś tak zaczyna w oczach innych maleć, tracić.
  Czy tak przypadkiem nie dajemy się zmanipulować? Udowodnić? Pokazać?

  • Kamil Turalski, Październik 10, 2010, 8:29 pm

  Odpowiedz

  Najgorsze, że ludziom się robi wodę z mózgu. Wolą siedzieć na etacie, bo tak wszyscy robią, bo to bezpieczne, bo urlop się należy, etc. A jak próbujesz żyć inaczej, to znajomi tylko patrza, jak Ci sie noga podwinie! Ile już w tym jesteś? Ile już zarobiłeś? Hehe, w głowę się pukają. Naszczęście już nie są moimi znajomymi :) Nawet jak widzą, że idzie Ci dobrze i możesz mieć wolne kiedy chcesz i żaden szef – idiota nic nie każe robić to i tak nie pójdą w Twoje ślady. Ze swojej chciwości i zachłanności. Nie biorą pod uwagę żadnej inwestycji, bo tu trzeba poczekać, a tak za etacik mają kasę od razu :) Ale dziwny jest ten świat :) Hehe.

 2. Odpowiedz

  No masakra się dzieje:) ale jest źle:) te rząd nic nie robi:) A tak na poważnie to chyba wymienię paszport na nowy teraz bo za 3 lata to już gps dadza i pozamiatane;P Każą od 8 w robocie siedzieć, a jak się u mnie kontrolka DOM zapali to ZOMO wpadnie:) Pozdrawiam i zmieniamy świat na lepsze:)

 3. Odpowiedz

  W E uropie nie ma demokracji ! Korwin – Mikke bardzo trafnie nazywa to dupokracją. Demokracja ? Urzędnik decyduje, że lepiej będzie jak moje dziecko pójdzie do szkoły w wieku lat 6 i to jest demokracja ? Niż demograficzny jest i nauczycielstwo pensum będzie miało niskie a nie moje dziecko będzie miało lepiej jak zacznie wkuwać rok wcześniej. Dupa nie demokracja ! Podałem tylko jeden z wielu przykładów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.