Kategorie

Golden Drop ma już trzy lata. Jak powstała ta firma?

No i sprawa się „rypła” na trzeciej rocznicy Golden Drop przyznałem się, że robiłem konsulting dla Państwa Piaskowskich i wymyślałem plan marketingowy. Dzielnie nam w tym pomagał Maciej Maciejewski.

Jestem dumny, że firma tak dynamicznie się rozwija, dumny, ponieważ trafiłem, w 10tkę z planem marketingowym Goldendrop’a, a był on dość rewolucyjny na polskim rynku. Pamiętam, kiedy pierwszy raz zadzwonili Państwo Piaskowscy i poprosili o spotkanie. Pojechałem i zobaczyłem poważnego biznesmena, który od lat prowadził spory biznes rodzinny w branży budowlanej. Zobaczyłem także ten błysk w oku, kiedy opowiadali o tym jak dobry mają produkt. Na koniec dokonaliśmy symbolicznej degustacji oleju. Muszę przyznać, że jak poczułem smak oraz dowiedziałem się, jakie są ceny to wiedziałem, że będzie z tego sukces.

Następne tygodnie to czas, kiedy omawialiśmy koncepcję bardzo prostej matrycy konsumenckiej, która nie musiała nadwyrężać inteligencji statystycznej Pani domu. Co najważniejsze Państwo Piaskowscy, jako wyznawcy „zarabiaj małą łyżeczką” chcieli stabilnej firmy na lata, więc udało nam się wspólnie uzgodnić cenę akceptowalną dla przeciętnego Polaka, w której zawarty był zarówno uczciwy zysk dla firmy jak i uczciwe wynagrodzenie dla dystrybutorów. Dodam tylko, że Państwo Piaskowscy mają tę dobrą cechę w biznesie, ze potrafią obiektywnie myśleć oraz słuchać … i stało się!

Po trzech latach od powstania firmy, co miesiąc otwieranych jest kilkadziesiąt tysięcy butelek Golden Drop w polskich (i nie tylko) domach. Osobiście obce są mi sprawy związane ze zdrowiem, stosunkami Omegi 3 do 6, ja po prostu lubię ten olej, bo za kilkadziesiąt złotych mam „flaszkę” bardzo smacznego oleju, który się nie przypala i ma bardzo dobry smak. I to jest jeden z powodów sukcesu firmy. Po prostu mają super Produkt w cenie akceptowanej przez klientów.

Pamiętam także debaty o planie marketingowym, cieszę się, ze właściciele mieli do mnie zaufanie oraz otwarte umysły na Inn plan marketingowy niż odmianę planu różnicowego stosowanego przez wrocławskiego potentata na rynku MLM, czyli FM Group. Łukasz od razu złapał ideę bardzo prostego planu marketingowego, który idealnie nadaje się do promowania produktów znanych już społeczeństwu. Myślę, że pozytywnym „gwoździem” do planu marketingowego było objaśnienie go Panu Andrzejowi:

-Słuchaj masz bardzo smaczny olej! Jesteś zadowolony z używania?

-Tak.

-Polecisz go znajomym?

-Tak.

-A znajomy poleci jak będzie zadowolony?

-Tak.

-To jak znajomy kupi to masz 2 zł a jak kupi jego znajomy to też masz 2 zł, czy system wynagrodzeń jest zrozumiały?

-O, ale to proste!

I tak powstała matryca Golden Drop. Naszą wspólną tajemnicą pozostanie, dlaczego 3×3 a nie 2×2 lub 4×4… i niech tak będzie i nie myślcie ile statystycznie statystyczna Polka ma znajomych, z którymi robi imprezy domowe z „wypaśnym” jedzeniem ;)

Osobną kwestią, ze bez Piaskowskich firmy by nie było, najbardziej genialne produkty i plany marketingowe bez odpowiednich ludzi nie przebiją się na rynku.

Właściciele to osobna kwestia, skromni ludzie, którzy wiedzą, czego chcą a co najważniejsze doceniają pracowitość oraz sami są pracowitymi ludźmi. Oni po prostu robią a nie mówią. Dlatego też im to tak wychodzi. Nadmienię tylko, że połączenie młodości z doświadczeniem, czyli tandem Łukasz Andrzej dają tym mocniejszą podstawę do rozwoju biznesu.

Koniec kadzenia ;) a przepis na sukces al’a Piaskowscy oczami Wajszczaka?

Ciężka praca i szacunek dla pracy innych.

To, dlatego Piaskowscy zaprosili prawie 200 osób na huczną imprezę i pomimo, że nikt nie zapłacił ani gorsza frekwencja była 100%.

W dobrze zarządzanej firmie ludzie się czują dobrze.

Szacun i życzę na 5 lecie 5 krajów w Europie, w których będzie się sprzedawać po 5 Tirów miesięcznie Golden Drop’a.

Zapraszam wszystkich na strony networkmagazyn.pl gdzie lada moment opublikujemy relację z imprezy.

  • Kuba, Listopad 28, 2017, 11:59 am

  Odpowiedz

  Już chyba nie ma firmy…

 1. Odpowiedz

  Coraz więcej dobrych firm mlm powstaje w Polsce. Ciekawe, że poziomem profesjonalizmu nierzadko przebijają zachodnich odpowiedników. Dlatego też coraz częsciej pojawiają się w mediach. Oby tak dalej.

  PS: Ostatnio coś rzadziej powstają nowe wpisy. Przyznaję, że nawyk regularnego odiwedzania tego bloga pozostał a trwa od jego powstania. Dlatego tym bardziej każdy nowy post bardzo cieszy.

   • admin, Grudzień 5, 2013, 6:51 pm
   • Autor

   Odpowiedz

   Nawał obowiązków powoduje zmniejszenie ilości wpisów :)

  • Ola, Listopad 11, 2013, 1:29 pm

  Odpowiedz

  Także tam byłam z mężem i koleżanką.Choć jestem od niedawna w firmie
  plan marketingowy jest super, ale olej jeszcze lepszy.

  • Jola, Październik 1, 2013, 9:08 pm

  Odpowiedz

  I ja tam byłam , a najważniejsze, że z moimi klubowiczami opanowaliśmy dwa duże stoły :) Jestem bardzo dumna że współpracuję z Golden Drop :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.