Kategorie

Jak zrobić firmę MLM?

Pewnego pięknego dnia skontaktowała się ze mną Gazeta Prawna i zaczęła maglować w sprawie MLM. Z pewną taką nieśmiałością zapytałem, w czym pomóc, nie wiedząc czy chodzi o jakąś aferę w branży;) czy o co innego… okazało się, że GP odkryła pewne ciekawe fakty.

Redaktor postawił tezę, że MLM może być ciekawym kanałem dystrybucji. Zupełnie z tym się zgadzam, więc zabraliśmy się za ostrą i owocną rozmowę;)

Faktycznie, redakcja zaczęła przyglądać się z zaciekawieniem naszej branży od strony organizatora systemu MLM, czyli firm, których produkty sprzedajecie a być może i będziecie dopiero sprzedawać.

Fakty są takie, że oczywiście MLM ma bardzo dużo wspólnego z klasycznym biznesem, bo przecież firmy, od których kupujecie produkty … to normalne firmy są.

Podyskutowaliśmy dłuższą chwilę na temat tego, co potrzeba nam do startu w MLM.

Po pierwsze produkty lub produkt, dobrze, jeśli jest innowacyjny, zużywalny a już bankowo musi być dobrej, jakości. Przecież jak coś jest strasznym „badziewiem” to tego nikt nie będzie polecać.

Po drugie zaplecze kapitałowe, czasy, kiedy MLM robiło się w garażu a następnie osiągało duże sukcesy rynkowe bezpowrotnie minęły. Mamy tutaj analogię do klasycznego rynku, czasy, kiedy na łóżku polowym koło przejścia granicznego z Niemcami można było się dorobić kapitału na zakup dużej fabryki… minęły także bezpowrotnie. No można jeszcze w necie szczęścia próbować, jednak bez kapitału także sukces na miarę allegro albo NK będzie czystym przypadkiem;)

Często do mnie dzwonią zapaleńcy, którzy bardzo chcą otwierać MLM, niestety dowiadują się, ze bez kapitału pozwalającego otworzyć sklep spożywczy w Warszawie … szanse na wtopienie forsy są wielkie a na sukces nikłe;) ot drapieżne prawa rynku…

Swoją drogą zdarzają się całkiem spore firmy, które za linie produkcyjne zapłaciły miliony za serpa koło 200tyś;) a szukają oprogramowania do MLM za tysiąc złotych J

Po trzecie plan wynagrodzeń, nazywany planem marketingowym. To kluczowa sprawa, plany należy dopracować do produktów, marż, oraz strategii… Muszę przyznać, że z firmami bywa jak z tenisistami;) lepiej uczyć od zera. Osoby, które budowały struktury i chcą otwierać swoje firmy, niestety często mają klapy na oczach i modyfikują plany marketingowe firmy, z którą współpracowali… jak się zdarzy, że produkt podobny to problemu nie ma, niestety często jest to kluczem do porażki… założenia strategiczne niespójne z planem marketingowym to gwóźdź do trumny. Przykładowo, jeśli firma ma produkt gdzie należy przekonać klienta na spotkaniu trwającym godzinę, a zarobi się na tym 3zł, to gdzie znajdziecie ludzi pracujących za 3zł na godzinę? Samą wizją bycia bogatym ludzie daleko nie zajadą, coś do ganka na obiad muszą przecież włożyć.

Jeśli produkt konkuruje z rynkiem mas marketowym a marże i prowizje będą za wysokie, to, co z tego, że na produkcie można będzie zarobić 100zł/szt., jeśli nikt go nie kupi?

Ostatnia sprawa, plan musi być przeanalizowany matematycznie, zrobiony musi być na nim „stres test”, przecież, jeśli gdzieś zaokrąglacie, 10gr w górę prowizję to przy bardzo dużym wzroście nagle wam z kasy może zniknąć kilka milionów złotych… Gwarantuję wam, że w firmach robiących po 100milionów rocznie obrotu te 10gr ma znaczenie… itd.…

Po czwarte oprogramowanie, czasy, kiedy dzwoniło się do biura i zamawiało przez telefon minęły bezpowrotnie. Coraz więcej ludzi wie, co to Internet, coraz więcej ludzi potrzebuje do pracy odpowiedniego biura. Biura online oczywiście.

Niestety jak się „odstawi” tandetę w oprogramowaniu, będzie to procentować brakiem sukcesu. Swoją drogą mebelki z ladami i wieszakami dla sklepu około 50m2 kosztują dobre 40-50tyś, to tak ku zastanowieniu…

Chcecie, aby ludzie robili coraz większe obroty, musicie zapewnić dystrybucji godziwe warunki pracy. Muszą wiedzieć wszystko, co się w strukturze dzieje…

Soft musi być dla ludzi intuicyjny, dla firmy musi generować wszystko, co potrzeba, silnik oprogramowania musi zapewnić wszystkie potrzebne nam raporty, wyliczenia itd.…

To jest temat rzeka, więc zostawię go, na kiedy indziej.

Po piąte ochrona danych i zaufani pracownicy. To jest często pomijana sprawa, część firm nie dostrzega tej sprawy.

W MLM kluczową kwestią jest ochrona danych dotyczących obrotów, struktur, adresów, itd.

Waszym jedynym kapitałem jest to, co macie w komputerach, jeśli nie chronicie tego proszę się nie dziwić jak wam konkurencja podkupi najlepszych dystrybutorów. Takie przejęcia były głośne na świecie a zapewne zawitają także do Polski wraz ze wzrostem ilości firm a mniej dynamicznym wzrostem nowych dystrybutorów.

Ostatnio słyszałem historię niesamowitą, postawienie firmy pod klucz proponował prezes innej firmy MLM. Generalnie nie wiedzieliśmy czy się śmiać czy płakać. Nazwiska nie ujawnię i pozdrawiam serdecznie.  Strategia rozwoju dla Pepsi robiona przez marketing Coca-cola… cóż nie wiem czy prezes uważa, że firmy są durne, czy sam ma ten problem;)

Po szóste system i materiały… W dzisiejszych czasach warto mieć pakiet materiałów razem z opracowanym systemem ich używania… w MLM ludzi uczą „sponsorzy”, ale Ktoś tych pierwszych musi przecież nauczyć. Podsumowując warto zbudować system, który można przekazywać każdemu chętnemu do współpracy, świat został już pod tym względem odkryty, po co mają ludzie go na nowo odkrywać? Ze sprawdzonym systemem zawierającym sposoby umówienie się, prowadzenia prezentacji, szkolenia współpracowników itd.… ludziom szybciej rozwija się biznes, czyli firma ma większe obroty.

Po siódme nowoczesne media i media ogólnie. Chcecie być zauważeni oraz rozpoznawalni a dodatkowo dobrze odbierani? Trzeba wiedzieć jak się poruszać, bo świecie mediów tych nowych i tych starych, aby nie zachowywać się jak słoń w składzie porcelany… do tego trzeba mieć opracowaną strategię, plan marketingowy … i zrobić porządny plan PR.

Po ósme wystartować i znajdować kluczowe osoby w biznesie. To niby jest łatwe, jednak MLM to normalny biznes, tutaj także jest pełno ludzi, którzy doskonale potrafią „bajerować” a w portfelu mają komornika. Kiedy trafia do Ciebie Top Lider z innej firmy i chce współpracować… w wcale nie jest chwila do otwarcia szampana, lepiej przeżyć spokojną refleksję oraz spokojną rozmowę…, dlaczego nagle on chce… szczególnie, kiedy jego wizja jest wielka jak odległość z ziemi do Marsa, a i życzy sobie na dzień dobry forsę za swoje zaangażowanie. Pamiętajcie, Ci, co mają górę forsy nie chcą jej tracić na rzecz hipotetycznej podobnej góry forsy gdzie indziej J  Jednym słowem warto poznać, dlaczego zamiast spijać śmietanę chcą znowu zakasać rękawy i urabiać się po łokcie w Twojej firmie.

Po dziewiąte być cierpliwym. Jak już się wydało na start warto być cierpliwym i mierzyć przyrosty obrotu na wydatki na marketing. Oczekiwanie, że wydając zero będzie z tego milion w miesiąc jest równie absurdalne jak oczekiwanie, że Bil Gates da Tobie cały majątek w spadku.

Po dziesiąte życzę powodzenia!

http://forsal.pl/artykuly/564961,sprzedaz_bezposrednia_wlasna_siec_to_wiekszy_zysk.html

  • Jan, Wrzesień 26, 2014, 3:09 pm

  Odpowiedz

  Była u mnie ostatnio Pani szmatka i proponowala zlote góry, tylko musze kupić pakiet startowy za 5 tys nooo normalnie 7 tys ale jak dla mnie to rabat partnerski. fakt zarobek super na jednej sprzedaży 750 zł ale kurna sprzedawać ludziom mopy za 2200 zł ?? Jeśli bym mial idiotów w rodzinie to za pakiet startowy by sie zwrociło ale sporo osob w rodzinie było już na takiej preznetacji.

  Jeśli bym wciagnął kolejne 3 osoby ( mam 3 rodzeństwa :) ) to moj pakiet startowy byłby za friko i Pani szmatka baaardzo mi to polecała zeby ich wciagnął, ja sobie dodałem 2 + 2 i wyszło mi ze ja wciagne ich a oni mnie :) i bedziemy wszyscy po 15 tys w plecy.

  Jestem w innym MLM gdzie sprzedajemy kosmetyki i suplementy, ceny podobne jak w Akunie jakoś myśle ze tez podobna, do tego na sobie testuje noo i na start trzeba kupić produktów za jakies 250 zł.
  Zarobki też nie są kosmiczne jak na szmatkach bo prawie każdemu oferujemy wejscie w strukturę i sprzedajemy bez naszej marży.

 1. Odpowiedz

  Nie zgodzę się z tymi, którzy twierdzą, że firmy MLM sprzedają tylko produkty nieprzydatne lub niedopuszczone na rynek w sposób tradycyjny. Możemy (bo pewnie nie tylko ja) wymienić nie jedną taką firmę.
  Oczywiście – i tu pełna zgoda z przedmówcami – że wiele firm faktycznie wciska “badziew” lub przynajmniej dodatki do życia, których zakup jest dodatkowym obciążeniem dla domowego budżetu. Ale każdy marketer ma prawo wyboru. Można pracować w firmie sprzedającej suplement do życia lub dla takiej, która sprzedanie produkty do niego (w dzisiejszych czasach) niezbędne.
  W mojej opinii (sam tego doświadczam) można zarobić zarówno w pierwszym jak i drugim rodzaju firm MLM. Kluczem do sukcesu jest bowiem nie tylko towar, ale także zaangażowanie własne, umiejętności, doświadczenie, znajomość rynku i ludzi oraz coś co nazywam smykałką do interesów. Pozdrawiam i sukcesów Państwu życzę :)

  • jarek, Grudzień 16, 2012, 2:24 pm

  Odpowiedz

  Wszystko pieknie Panowie, ale prawda jest inna, MLM sprzedaje w 80 % produkty nie dopuszczone na rynek, UE, owe super produkty , w super atrakcyjnych cenach nie są zadna konkurencją, ani atrakcja. Oferta mlm jest przeznaczonqa dla ludzi zarabiających conajmiej 3000zł/mc. Bezsens działania widzę w zakupie “jakiegoś ” pakietu sartowego, po co mam bulić za coś co mi jest zbędne. Sama struktura mlm jest ok, i wszystko rozumiem ,bo takie są zasady biznesu, ale płacenie ” za pakiet startowy to bezsens” Płacenie firmie za sklep www, – to bezsens. Kiedyś chciałem wejść w mlm, i gotów byłem zainwestować, w sklep, falstart polegał na tym że mogłem sprzedawać artyluły , tylko jednej firmy, no trochę to nie tak, bo takich sklepów jest tysiące, i jest to bez sęsu. Najwieksza wadą tego systemu jest to że jest nie rozwojowy, i z góry ma zamkniety krąg. Same zasady , sa zrozumiałe i to ma sęs, ale przy produktach w realnych cenach, bajer polega na tym że 1 euro to 4zł, i tu siada całośc projektu, nie przeskoczysz granicy cenowej,Polak ma inną dewizę: za pół darmo,i w pojedykę, i tu jest siła mlm że działaja w grupie, bo w pojedynke można sie ogolic. Mlm szuka ludzi którzy myślą że się dorobią , topia kasę w startery i myslą ze to zrobi się samo, niestety muszą szukać kolejnych naiwniaków nco kupią starter. I myślenie jest logiczne:” jak zainwestujesz własne pieniądze, to zechcesz je odzyskać i będziesz pracował- i to jest super!!!” ale ludzie o tym nie wiedza, i tu firma zarabia, na tgz: dostepie do sieci, gdzie są drogie produkty, i nie koniecznie dobre, powiem przereklamowane.Cena ich jest taka, bo wszystko kosztuje i marketing pożera największą część wartości produktu. Dodatkowo wciskaja ludziom ciemnotę, że to dodatkowa praca i super profity, co jest totalną bzdurą,i bajka dla naiwnych, zawsze tak jest że tylko pierwsi dorobią sie w biznesie, następni grosze. An bajki opowiadane na szkoleniach sa po to aby podkręcic, naiwniaków.
  I doskonale rozumiąc istotę biznesu, stwierdzam że ,szkoda się tym zajmować, bo po co mam nabywać starter, i drogie produkty, skoro pójde do sklepu i kupię je bez żadnych zobowiązań i tyle ile zechcę i nie gorszej jakości niż te w mlm, wiem jedno ze nie “utrzymuję” całej struktury , ludzi. MlM jest dla ludzi bogatych, a nie dla klasy sredniej, i biednej, a największe pieniadze zarabia sie na najbiedniejszych

 2. Odpowiedz

  Jak zwykle super artukuł twojego autorstwa, Piotrze :) Dlatego też pozwolę sobie dorzucić tu swoje przysłowiowe trzy grosze….

  Są osoby, które kochają MLM i są takie, które nie przestaną go nie nawidzieć. Tak to już jest na świecie. Tak zawsze było, jest i będzie.

  Osobiście nie znam lepszej metody zarabiania pieniędzy, naprawdę dobrych pieniędzy, niż zaangażowanie się w MARKETING SIECIOWY W INTERNECIE. Dzięki niemu, siedząc sobie w swoim przytulnym domku, lub na słonecznej plaży, możesz pracować o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko masz ochotę. Zdaj sobie sprawę z tego że jeśli masz DOBRY SPOSÓB NA BIZNES, zwykłą PRACĄ Z DOMU możesz dziś osiągnąć DOCHÓD PASYWNY i dosłownie po kilku latach iść na emeryturę.

  Nie da się osiągnąć sukcesu z dnia na dzień tak jak zdobyć tytyłu magistra w pół roku! Każde osignięcie oparte jest na pewnej wiedzy i treningu w danej dziedzinie. Każda osoba, która odniosła SUKCES w danej dziedzinie powie Ci że musiała przejść wczreśniej potzrebny jej trenning. Dlatego też jeśli pragniesz być w czymś dobry, jeszcze lepiej jeśli chcesz być najlepszy, potrzebujesz do tego odpowiedniego treningu o kogoś kto Tobą pokieruje.

  Więcej na ten temat na moim blogu: http://patrycjazak.com/archives/773

  • Paweł, Styczeń 7, 2012, 11:22 am

  Odpowiedz

  Ahahahaha dobre.

  W MLM tyle ludzi dostaje po doopie bo są nastawieni na szybki łatwy hajs i się przejeżdzają na tym. Dostają po doopie bo po 2 miesiącach rezygnują bo im nie wychodzi,nie zbili fortuny. Jak wszędzie samozaparcia cza trochę mieć.

  Ha do tego bawi mnie to jak ludzie mówią że w mlm 90% nie zarabia i dltegoto oszustwo zdzierstwo itd. Może to i prawda, ale hehe szczegół, że masa ludzi jest tam nie po to by zarabiać lecz po to żeby kupować produkty dla siebie. Ludzie często nie zapisują się tam żeby robić biznes, tylko po to żeby sobie kupić cusik od czasu do czasu.

  Równie dobrze mogę stwierdzić że na samochodach nie zarabia 95% ludzi. He bo 95% ludzi kupuje je na własny użytek, a potem sprzedaje dużo taniej, a te 5% to ludzie co na furach robią biznes.

  Dla mnie jednak to śmiganie na etacie 160 godzin/mc za marnego tysia i kombinowanie jak tu dorobic jeszcze zeby przezyc, to to jest dostawanie po doopie. Zwolnienie ot takpo prostu po 20 latach pracy tojest dostanie po doopie.

  W MLMach masz plan marketingowy i jak go zrealizujesz to ci nikt tego nie zabierze, prócz Państwo – ‘swoją’ ‘należność’. Także jeżeli ktoś nie zrealizuje planu marketingowego to niemożliwym jest aby po doopie dostał, bo najzwyczajniej w świecie się nie wywiązał.

  Jak nie przyjdziesz do roboty ot tak tydzień i cie zwolnią, tzn ze dostales po doopie? Do kogo mieć pretensje wtedy? szef jest be.

  • Dominik, Grudzień 28, 2011, 10:32 am

  Odpowiedz

  Jaki qrde człowiek??? Nie rozśmieszajcie mnie :-))))))))
  Nadal wierzycie w te frazesy na temat przewagi człowieka nad kasą?
  Obudźcie się!!! W biznesie liczy się tylko kasa i dlatego tylu ludzi w MLM dostaje po dooopie. Na szczęście idiotów nie sieją, więc zawsze ich będzie pod dostatkiem :-)
  Jeśli twierdzicie, że w MLM ważniejszy jest człowiek to jesteście najzwyczajniej w świecie naiwni.

  Długofalowe sukcesy daje biznes tradycyjny, a nie jakiś tam MLM. Nie rozśmieszajcie mnie proszę… :-) :-)
  Wyszkoliliście w sobie te wszystkie formułki osób znanych i cenionych, zdania wyrwane z kontekstu itd. Pocieszacie się, że jesteście wyjątkowi, wierzycie w siebie wierząc w innych :-)

  Liczycie na magiczne słowo “SUKCES” i powtarzacie go sobie nawet wtedy, kiedy macie już 100.000 zł długu :-)
  Problemy finansowe tylko zagrzewają was do dalszej walki, aby udowodnić wszystkim, że mieliście rację :-)
  Myślicie o sobie: jestem twardy! silny! dam radę, bo jestem najlepszy! wytrwam!!! Osiągnę sukces!

  Tia… osiągniecie… najszybciej wpis do BIK + nastepne kilka lat na odrobienie strat, o ile się wam uda i nie zaczniecie chlać wódy :-D

  Oj znam ja takich wielu, oj znam, co się dorobili takiego stanu w Sky Line, Tytan, Fun World, Emars, Heron, Novision i jeszcze paru innych “biznesach”, a potem lizali rany lub liżą do dzisiaj.

  Pozdro serdeczne :-)))

   • admin, Grudzień 28, 2011, 11:56 am
   • Autor

   Odpowiedz

   Dominik,
   to jest mizerny promil tych co się takiego stanu dorobili poza MLM
   :)

  • Maciej, Grudzień 8, 2011, 9:20 pm

  Odpowiedz

  Piotr jak zwykle. Jak powie to powie. Podpisuję się pod tym obiema ręcoma i nogoma. Miałem Ci ja ostatnio dość do czynienia z “Aniołami Biznesu”, którzy bańki znaleźli w kapuście tfu. Kasa problemów nie rozwiązuje. Żadna. Człowiek jest najważniejszy.

 3. Odpowiedz

  Denis,
  Jeden milion to nie zbyt wiele. Poza tym za jedną bańkę można siedzieć.
  Z jedną bańką do Meksyku nie zwiejesz, a na biznes trochę mało.
  Jak już to więcej, dużo więcej ;)

  Serio mówiąc, kasa nie ma znaczenia. Można być bogatym kolesiem i splajtować szybko.
  Kasa problemów nie rozwiązuje, jak wielu myśli. Wiem co mówię.

  • Maciej, Grudzień 6, 2011, 6:17 pm

  Odpowiedz

  Albo wystrzelić na strzelnicy : )

 4. Odpowiedz

  Czyli, żeby założyć firmę MLM pierwszy milion trzeba ukraść ;)

  • Maciej, Listopad 30, 2011, 8:44 am

  Odpowiedz

  Bardzo mądre słowa. Tylko nie wiem, do czego je podpiąć. Nie zauważyłem, aby ktokolwiek w tym miejscu żalił się, że bankrutuje albo, że kobieta wystawiła mu walizki. Mądrze napisałeś, samo życie, niestety nie na temat.

  • Jacek, Listopad 28, 2011, 10:13 pm

  Odpowiedz

  Panowie(w szczególości Macieju i Sylwestrze ).
  O idei MLM czytałem jeszcze w latach 70-tych i od tamtej pory byłem nią zauroczony.
  Prawdą jest nic za friko!!!
  Macieju-jeśli jesteś na liście najbogatszych ludzi na świecie, to masz legitymację do udzielania rad.Ok!Może przesadziłem z tą listą.Niech będzie to lista najbogatszych Polaków.Na której pozycji jesteś?Hmm! No to może ranking z województwa-który jesteś?
  Każdy ma prawo lubić siebie, ale odrobina skromności nie zaszkodzi waszym karierom.
  Doszukiwanie się patologii, malwersacji,oszustw itp jest wg mnie samousprawiedliwianiem się z bezczynności i braku spełnienia, sukcesu.
  Urodziłem się jako permanentny leń i mam to lenistwo w herbie i genach.Nie czuję z tego powodu najmniejszego wyrzutu sumienia.Niemal każdą czynność (mam na myśli jakąkolwiek pracę)ktoś może wykonać lepiej i taniej niż zrobiłbym to sam.
  Lenistwo sprawiało też,że nigdy niemal nie dałem się zaprosić na jakieś mitingi, fora, spotkania sponsorowane itp. aż dwa lata temu pojechałem na imprezę AKTIO.
  Dziś AKTIO nie gra, ale to co pokazali zrobiło wrażenie, a moje pieniądze robią to czego ja unikam.Od 6-08-2011 do 12-09-2011 na shortach i złocie przytyło misię o ok 27%.Czy to jest argument do nauki?
  Czy jesli kasjerka w banku odejdzie do wieczności lub na emeryturę to moje pieniądze przepadną?Jak słyszę te mądrości o przekrętach i to głoszonych z nieukrywaną prrzyjemnością, to można się wzburzyć.
  Czy zbankrutowałeś kiedykolwiek?
  Czy w ogóle miałeś firmę, czy tylko najujesz się jeden z drugim, bo nie masz pomyslu czy odwagi.
  Jeśli macie lepsze pomysły to je realizujcie.Swoich błęddów się nie wypierajcie, bo świadczą, że jednak coś robicie.
  Musicie uwierzyć, że są ludzie, którzy odniosą sukces znacznie większy niż Wam się uda.
  Jesli zatrzymacie się tylko na krytykowaniu i zawiści, to na pewno nie zatrzymacie przy sobie Waszych kobiet.Kobiety lubią zadowolonych facetów.Zakochane w sobie zawiedzione i smutne mądrale nie są w stanie utrzymać ani ego ani prawdziwej kobiety.
  Więc gdzie jest sens istnienia, skoro przekreślacie go już na poczatku.Będzie przy Was tylko ta fujara z lustra!!!To może być trauma!!!Jesli Waszą pasją jest Wasza praca, to pracujcie-póki ją macie!!!

  • Maciej, Listopad 24, 2011, 6:13 pm

  Odpowiedz

  A to poradnik nie może być dla bogatych? Niestety Martynko, firmy, nawet MLM, nie da się zainicjować za friko. Nawet, kiedy cola zrobi konsulting pepsi : )

  • martyna, Listopad 24, 2011, 10:18 am

  Odpowiedz

  zachęcające. to miał być poradnik? chyba nowa zabawka dla bogatych.

  • Andrzej, Listopad 23, 2011, 10:44 am

  Odpowiedz

  Doskonała analiza!
  Znowu kubek zimnej wody, ech nawet wiaderko :)

  • JUREK, Listopad 21, 2011, 10:24 pm

  Odpowiedz

  No nikt by tak zwięźle nie opisał biznesu pn MLM.
  Piotrze jesteś Wielki.
  Będę ten wpis polecał.
  JUREKOT
  http://www.30055.tereeno.com

  • Dawid, Listopad 21, 2011, 10:12 pm

  Odpowiedz

  No pięknie Piotrze, jakbym gdzieś kojarzył ten temat… ;-)

  Na Goldenie kiedyś podobny krążył,
  nic tylko wystawić 250 tys zł na START + ROZRUCH 6-9mcy…

  Odpowiedni konsulting,
  Plan marketingowy + regulamin – żeby z prawem się zgadzało.

  A jak będzie to MLM PROSTY I BANALNY – lekko innowacyjny
  (choć już “niby” wszystko widzieliśmy…”)
  To przy dozie cierpliwości mamy szanse na SUKCES!

  P.S.
  Szukam inwestora :D

 5. Odpowiedz

  Są xtra debeściaki jak Kowalik. 16 czerwca kupuje domenę, zakłada centralę i firmę na Cyprze, filię w Łodzi, 6 listopada kupuje drugą xtra domenę, zakłada polską firmę i będzie rozdawał miliony €uro w voucherach wszystkim chętnym.

  To nie jest żart, bo on nazywa TO Multi Level Marketingiem.

  • Maciej, Listopad 21, 2011, 9:32 am

  Odpowiedz

  Dokładnie. Ja rzucam okiem na www przez 5 sekund. Po nich wiem, czy chciałbym z firmą działać, czy wysłać ją na drzewo.

 6. Odpowiedz

  Firma MLM dla właściciela tej firmy jest klasycznym biznesem, więc nie widzę powodu dla którego miałaby ta działalność wymagać innych (mniejszych) poświęceń.

  Kanał dystrybucji mlm wymaga w czasach internetu softu i to bardzo stabilnego – a taki kosztuje. Na pewno nie da się zrobić tego na WordPressie czy Joomli :P

  Jest kilka w Polsce firm mlm, z tych nowych, gdzie wystarczy spojrzeć na ich strony internetowe i już ochota na sukces z taką firmą odchodzi.

  Teraz Piotr to była Gazeta Prawna, za pół roku spodziewaj się wywiadu w BBC a później w CNN :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.