Kategorie

Efektywna praca w mlm i stabilne przyrosty wynagrodzenia.

Wow, ale mi się tytuł medialny z tego zrobił ;)

O co chodzi? Chcę poruszyć temat efektywnego działania w MLM. Bardzo często ludzie nie radzą sobie z dobrym planowaniem czasu a to się kończy problemami z rozwojem biznesu.

Ludzi dzielę na kilka grup, pierwsza to sprinterzy, oni natychmiast wrzucają obroty na maks, robią błyskawicznie karierę aż się zmęczą, a potem odpoczywają i znowu sprint na maks… wiadomo człowiek nie jest w stanie biec cały czas z maksymalną prędkością bo skończy się to uzyskaniem zasiłku pogrzebowego z którego w dodatku sprinter nie skorzysta ;)  Druga grupa to ludzie którzy biegną na maks tylko przez parę metrów aby wyprzedzić peleton a potem równym tempem biegną dalej wiele kilometrów ( mają jak wszyscy kryzysy ale nie padają z przemęczenia na amen). Trzecia grupa to ludzie którzy startują sobie powoli i tak wiele lat powoli przyglądając się swoim butom myślą, że może dzisiaj to jeszcze nie ten moment aby sobie pobiegać. Czwarta grupa to ludzie którzy założyli buty i … idą… idą rok dwa trzy i się nie męczą!

W której grupie warto być w MLM?… Wiecie, że albo w tej drugiej albo w czwartej. A wiecie dlaczego?

Bo w MLM mamy coś takiego zwanego odroczoną gratyfikacją, chodzi dokładnie o to, że w Marketingu Sieciowym mamy zysk z obrotu własnego i obrotu grupy. Obrót własny to sprzedaż, sprzedawać można maksymalnie 24h na dobę więcej się nie da. MLM to także obrót z grupy, ale tutaj mamy problem bo grupa nie sprzedaż, nie da się jej zrobić w 1 dzień, czy w tydzień itd… odroczoną gratyfikację rozumieją studenci. Taki student POŚWIĘCA 5 lat aby po tym czasie mieć papier dzięki któremu może zarobić kasę (teoretycznie zdecydowanie większą niż ludzie bez studiów).

W MLM jest dokładnie tak samo, grupę budujemy w listopadzie, kasa z tej grupy pojawia się po kilku miesiącach. To bardzo ważna sprawa, bowiem ludzie często poświęcają się niesamowicie na początku, a zarabiają mało, po czym w momencie kiedy padają na pysk z przemęczenia o dziwo JEST CORAZ WIĘCEJ KASY! Jak mniej pracują a kasy przybywa to logicznym jest aby pracować jeszcze mniej, a o dziwo KASY jest JESZCZE WIĘCEJ! Wtedy taki zawodnik stwierdza, że ma już pasywny dochód, jedzie na wakacje, a tu się okazuje, że kasy jest coraz mniej!

Koniec końców rozczarowany stwierdza, że  MLM jest do d…. albo znowu wypruwa sobie wnętrzności i motyw się powtarza.

Cały dowcip to pracować tyle samo co tydzień, tydzień w tydzień!

Ewentualnie ostro wystartować a potem ciągle tyle samo godzin poświęcać przez kolejne lata.

Taka strategia przynosi stabilne wzrosty dochodu, co działa znacznie lepiej niż górki i doliny…a Network Marketing to mnożenie, więcej spokoju to większa ilość dobrze obsłużonych klientów a to przekłada się na większą ilość polecających, a to na zwiększanie obrotu z grupy.

Niedługo więcej na temat różnic między sprzedażą a Network Marketingiem.

 1. Odpowiedz

  W pracy MLM ważne jest wypośrodkowanie to na zasadzie jak masz dystans na ponad 5000tys kilometrów .Aby wygrać jak rozmieścisz siły ?

  • Robert_C, Sierpień 8, 2011, 5:53 pm

  Odpowiedz

  Przykłady niezłe.
  Ale tak to już jest. Uczymy się do jakiejś klasówki, egzaminu codziennie, strona po stronie – efekt lepszy niż nie robilibyśmy przez cały czas nic, a potem zakuwamy na amen.
  No, może być ten “amen”.
  Albo idziemy w górach – miarowym, równym krokiem – ostatecznie wejdziemy – a przy tym mniej się zmęczymy.

  Wg mnie zabawa w MLM na zasadzie “wciskam guzik i lecę jak rakieta” nie ma nic wspólnego z zajmowaniem się MLM w sposób rzeczowy.
  Lecz myślenie “mi się należy” ciągle u nas panuje.
  Ktoś tam coś powiedział, następuje zryw i dość szybko klapa.

  • Teresa, Marzec 21, 2011, 12:20 am

  Odpowiedz

  Przyznaję Piotrze rację.Pracuję na etacie i doświadczyłam na sobie,że w MLM najlepiej jest pracować systematycznie i przeznaczając tyle czasu, ile jest to możliwe w ramach rozsądku.Przekonałam się,że nie można osiągnąć szybkiego zarobku w krótkim okresie czasu.
  Pozdrawiam!

 2. Odpowiedz

  świetne porównania Piotrze:)
  doświadczyłam na własnej skórze…
  pozdrowienia!!!

 3. Odpowiedz

  Swietny materiał szkoleniowy i dla początkujących i tych bardziej zaawansownych. Dzięki i pozdrawiam.

 4. Odpowiedz

  Racja ! Niestety wielu początkujących w MLM-ie tego nie rozumie, albo nie ma tego przekazane przez swojego sponsora lub uplinów i … rzuca biznes po 3 miesiącach bo nie działa. Ten film powinien wpoić sobie każdy początkujący.
  @Piotr – noo – teraz obraz i dźwięk rewelacja, domniemuję, że zmieniłeś kamerę :) jaka ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.