Kategorie

Cool Way Colway :)

Coolway Colway?

Pozytywnie dziwna ta firma, generalnie przez długi czas byłem przekonany, że Jarosław Zych robi dobry marketing. Co ja się nasłuchałem o luzie itd.. a oni tak naprawdę!

Ogłaszam, że Colway jest cool. Szacunek dla właścicieli, że taką firmę postawili i dobrze się rozwijają.

Jakbym nie był na 8mej rocznicy Colway, która odbyła się tym razem w Gdyni to bym dalej myślał, że w Jarku dużo marketingu. Byłem, zobaczyłem, uwierzyłem…

Piątek zaczyna się imprezą na „Pokładzie” impreza na całego, Maurycy Turek kończy 42 lata, więc nie obyło się bez owacji. Każdy zaproszony dostaje kupon do baru, impreza rozkręca się szybko i mocno. W międzyczasie jeden z top liderów prowadzi bardzo ożywioną dyskusję jak to Jarek wszystko do bani robi na jakimś tam zagranicznym rynku, normalnie debata na 15 osób z 5 krajów.  Nikt nie ucisza, nie wyprasza, pełen oficjal ;) muszę przyznać, że nieźle się tego słuchało a i widok niecodzienny, bo w wielu firmach doprowadzono by do uciszenia niepokornego ;). Następnie po drineczku z ekipą, która ogólnie nie zaprasza prezesa na żadne imprezy, bo go podobno nie lubi. Oczywiście wszyscy są na gali i tyle.  Wiecie, w każdej firmie są różne frakcje i atrakcje, ale tutaj ludzie bez krępacji mówią swoje i tyle. Jarek be, ale produkt super. No to się dowiedziałem, za to się nie dowiedziałem jak to ten be Jarek robi, że na allegro nie ma problemu allegro. Jedynie wyciągnąłem informację, że tak sobie w firmie poukładali sprawy, że ludzie sobie sami między sobą tematy rozwiązują. Nie wierzycie? Na allegro kolagen Colway jest jak w buźkę strzelił -10% od ceny cennikowej AMEN.

Swoją drogą dotarłem wieczorem, a po południu reklamowała się zewnętrzna firma szkoleniowa. Ot tak oficjalnie firma Colway popiera szkolenia robione nie przez firmę Colway. Wyobrażacie sobie, oficjalna rocznica w waszej firmie, a tam właściciel firmy namaszcza oficjalnie zewnętrznych trenerów i poleca ich szkolenia… no nie jest to normalne. Normalne w naszym kraju jest trzymanie pod kloszem ludzi, bo a nuż trener przewertuje do czegoś ;)  W Colway się nie boją i na tym wygrywają.

W sumie to niezły tajny patent na „normalność” w strukturach. Jak ludzie są bombardowani innymi firmami, produktami… oświadczam, że COLWAY oficjalnie zaprosił ludzi z innych firm MLM. Musicie przyznać, że w większości firm raczej nie jest to normalne, wielu ludzi ma przecież stresy, że jeszcze będą ludzie przerekrutowywać.

W sobotę ludzie mieli dużo czasu wolnego, dzięki podochodzi do siebie oraz mogli przeprowadzać zakulisowe rozmowy biznesowe. Godzina 14.45 wszyscy idziemy do teatru muzycznego na Szreka.

Tak tak, główna atrakcja to nie pompatyczne przemowy, tylko łyk kultury. Muszę przyznać, że Szrek to naprawdę niezłe przedstawienie. Dawno się tak nie ubawiłem. Szacunek, wycisnąć z tego filmu dobre przedstawienie to naprawdę sztuka! Od 18.30 przez godzinę kilka bardzo krótkich aczkolwiek treściwych przemówień, krótkie podsumowanie planów firmy oraz nominacje najlepszych ludzi w firmie. Godzina przerwy i uroczysty bal jubileuszowy w hotelu.

Impreza była przednia i do rana, a rano po śniadaniu wykłady profesora Batieczki, zbiorowe zdjęcie i rozrywające pożegnania. I tak w ciągu kilku dni stwierdziłem, że faktycznie ta firma jest nieźle cool, właściciele nie robią marketingu, oni tacy są. Życzę Maurycemu udanych lotów wiatrakowcem, dziękuję za dobry pomysł z „lekką” galą i niezłym spektaklem, a Jarek Zych… jemu to właściwie zostaje życzyć zdrowia. Ludzie go uwielbiają, firma się rozwija, czego tu jeszcze chcieć? Mam tylko nadzieję, że dalej od czasu do czasu sprzeda swoją wiedzę zapaleńcom z MLM, to jest kopalnia wiedzy o prowadzeniu firmy MLM, struktur MLM, dobrze rozumianej polityki wobec dystrybutorów a to wszystko poparte zarówno sukcesem jak i naprawdę wieloletnim doświadczeniem.

Życzę wszystkim sukcesów i do zobaczenia na 9tej rocznicy!

Niech kolagen naturalny Colway będzie z wami ;)

  • Tor, Sierpień 25, 2013, 7:50 pm

  Odpowiedz

  To całkiem przejrzysta firma, wszystko jawne, proste i jasne.

  • Gosia, Czerwiec 5, 2013, 5:01 am

  Odpowiedz

  dawaj wreszcie relacje z rocznicy dziewiątej, no chyba że ci się nie podobało

   • admin, Czerwiec 6, 2013, 10:05 am
   • Autor

   Odpowiedz

   Podobało :)
   robi się profesjonalna w studiu filmowym razem z wywiadem rzeka z Jaro :)

  • Sylwek, Styczeń 8, 2013, 9:08 pm

  Odpowiedz

  Colway to niebieska sekta :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.