Kategorie

Alleluja … Duplikacja niechaj nam żyje!

Szanowni Państwo, Panie i Panowie…;) z okazji świąt życzę wam, aby wasze biznesy były równie duplikowalne jak Kościół Katolicki!  Przewrotnie będzie… a co!

Zauważmy, że od tysięcy lat Kościół trwa. Od tysięcy lat mamy zbiór prostych i zrozumiałych przykazań, których wypełnianie doprowadza nas do zbawienia i raju itd. … Generalnie, jeśli przyglądniecie się ceremonii mszy świętej możecie doznać małego szoku… każda będzie inna, ALE będzie też TAKA SAMA!!!  Każdy ksiądz robi to samo, ale inaczej. Jednym słowem oni niesamowicie się duplikują, a człowiek WIE, czego ma się spodziewać, zawsze jest tak samo i jest to PROSTE!!!

Zwariowałem? A widzieliście kiedyś, aby komunię rozdawano na początku mszy? A widzieliście, aby kiedykolwiek ważny punkt ceremonii był przeniesiony gdzie indziej?

Przykładowo podniesienie… jedni śpiewają inni mówią języki mamy różne, ale jak idziesz w święto do kościoła w USA, Polsce, Watykanie itd.. to ZAWSZE  podniesienie będzie po czytaniach a nie przed… kazanie wcześniej będzie, bo w święta na 100% są kazania… i ono na 100% będzie PRZED podniesieniem. Chórek może być inny, mogą grać rockersi albo zakonnice lub młodzież z Arki…, ale i tak będzie najpierw czytanie potem ewangelia a potem kazanie i na koniec podniesienie po nim dają komunię… i tak się to kręci setki lat…

Wyobraźcie sobie, że wpadacie do kościoła a tam wszystko przewalone do góry nogami, co ksiądz to robi to inaczej… masakra… człowiek przestaje ogarniać, o co chodzi… zaczyna się czuć źle, wychodzi. Kurcze w kościele to nawet ławki są takie same J

Widzicie, w MLM czy w klasycznej firmie dokładnie mamy te same zasady. Wiele czytuję o Duplikacji, wszyscy mądrymi słowami piszą, co to jest duplikacja, jaka ważna ona w MLM itd.… jednak mało, kto tłumaczy to z naukowego na nasz język, więc postaram się przybliżyć wam, co jest grane…

 1. Duplikacja ma być DUPLIKOWALNA
 2. Aby coś było duplikowalne ma być proste!
 3. Aby coś było proste KAŻDY MA TO POJĄĆ.
 4. Duplikacja to ZAWSZE tak samo
 5. Duplikacja to porządek przewidywalność i prostota.
 6. Duplikacja to dobre samopoczucie.

Rozkładamy to na czynniki pierwsze…

Czy jak do używania prezentacji nosisz laptopa…jest to duplikowalne?

Odpowiadam.. zastanów się czy target ma laptopy, jeśli działasz tam gdzie NIE WSZYSCY MAJĄ LAPTOPY = nie jest to duplikowalne, bowiem część ludzi się zniechęci, bo trzeba kupić laptopa i się na tym znać.

Czy jak do używania prezentacji nosisz za każdym razem INNE materiały, albo w zależności od klienta mówisz o biznesie albo produkcie, albo o wszystkim itd… czy jest to duplikowalne?

NIE!!!  Jeśli idziesz na spotkanie ze swoim nowym współpracownikiem i on zobaczy, że Ty za każdym razem robisz spotkanie inaczej, to on jedyne, co sobie pomyśli to… TEN GOŚĆ JEST ZAJEBISTY, ALE JA TAK NIE UMIEM.  Będziesz robić korporacyjną procedurę, jaką robić prezentację w zależności od tego, do kogo idziemy? Nie będziesz…, więc zawsze rób tak samo!!!  TAK SAMO TO, CO INNEGO niż debilne wykucie prezentacji na blachę!

Czy wykucie na pamięć prezentacji jest w MLM duplikowalne???

NIE, a wydawałoby się, że tak!  Ja sam uważałem, że to nie problem. Robiąc po 100 spotkań miesięcznie w nocy nawet wiedziałem, co gdzie się mówi. Jednak NIE JEST TO DUPLIKOWALNE! Ludzie nie są w stanie gremialnie się nauczyć tej cholernej prezentacji na pamięć ;) a swoją drogą to jest bez sensu, bo zamiast prowadzić rozmowę taki człowiek generuje sobie TAK TAKA ( tak tak to pingwin, który przez godzinę słucha, co mówimy, robiąc TAK TAK TAK … as potem pytamy, chcesz to używać? NIE  )

Czy stawanie się ekspertem w dziedzinie… moje produkty (szczególnie to dotyczy wellness )  jest duplikowalne?  Oczywiście, że NIE!

Kochany doświadczony dystrybutorze, jeśli przed nowym współpracownikiem popiszesz się swoją wiedzą u klienta a dodatkowo spędzicie tam zamiast 45 minut, 4 godziny … i będzie to dla Ciebie super spędzony czas na niesamowicie konstruktywnej dyskusji o produktach… TO

 1. Współpracownik natychmiast się zgasi i stwierdzi, że to nie dla niego, bo jest GŁUPI a TY jesteś MĄDRY i TY SIĘ DO TEGO NADAJESZ J
 2. Klient… będzie klientem… każde przekonywanie go, że warto podjąć współpracę albo polecać to znajomym, powoduje jedno… przypomni sobie, że u niego siedziałeś 4 godziny i UMRZE w trampkach… jak mu powiesz, a może 3 spotkania zróbmy? Hehe :D  Wyobrazi sobie, to, że 12 godzin będzie siedział u znajomych. Sorry czasu na to ludzie nie mają!

Więc co to jest ta cholerna duplikacja… ano… RÓB ZAWSZE TAK SAMO!

Więc zawsze tak samo się umawiaj z ludźmi przy współpracownikach.

Więc zawsze tak samo rób prezentację.

Więc zawsze tak samo rób warsztaty.

Więc zawsze tak samo rób wykłady itd.…

A co to jest tak samo…. To zupełnie, co innego niż wykute bez sensu coś…

Tak samo to przyjęcie odpowiedniego schematu działania. Pewnego szkieletu na podstawie, którego dokonujesz działań. Jednym słowem pewnej standaryzacji, którą zobaczą Twoi współpracownicy i będą mogli się jej w prosty sposób nauczyć.

Jednym słowem jak robię prezentację, robię ją zawsze zgodnie z pewnym schematem.

Oczywiście w zależności od klienta np. rozgrzewkę robię, o czym innym. Jednak mój współpracownik WIE, że aha! Należy zanim powiem o produkcie, pogadać 5minut o sprawach interesujących klienta.

Aha … zanim powiem o kupieniu taniej muszę się zapytać o….

Aha … jak nie chce słuchać o biznesie to…

Aha… raz w tygodniu dzwonię do klienta, raz w miesiącu umawiam się na kawę… ( i to wtedy jak mu się produkt kończy…) itd.…

Życzę spokojnych świąt & udanej duplikacji

  • Dorota, Sierpień 29, 2011, 2:19 pm

  Odpowiedz

  Warto zwrócić tez uwagę na to ,że Jezus doskonale rozumiał, że duplikacja to potęga i na jej zasadach tworzył Kościół.
  Miał tylko 12 uczniów, którym przekazał swoja wiedzę i z którymi zbudował relacje – oni zduplikowali to – dlatego Kościół jest taki ogromny. Metoda “Podaj dalej” to najlepszy sposób na to by zbudować coś ogromnego, co dotyczy ludzi.
  W duplikacji siła!!!

  • Piotr, Kwiecień 25, 2011, 5:39 pm

  Odpowiedz

  DUPLIKACJA – a własna osobowość, ZASADY-a własne zdanie.
  Temat świetnie ujęty. Jak robić ciągle zgodnie z wytycznymi i móc się dostosować do zmieniającego się świata nie naruszając określonych ZASAD. Co robić by być skutecznym w POWTARZANIU a Kościół i Religia – to świetnie podany przykład na “tacy” do wdrożenia tego co najważniejsze.
  “Duplikacja w kościele” – była, jest i będzie, czy my ją właściwie zastosujemy w biznesie – to zależy od naszej świadomości i wiedzy. Narzędzia jak INTERNET, to zawsze będzie tylko narzędzie w naszych rękach. Można nim zrobić krzywdę innemu bądź nauczyć się z niego korzystać. Jednak to nie jest Sponsor. Jak napisał mój imiennik Piotr Zarzycki “coraz więcej młodych ludzi szuka swojej szansy nie w duplikacji swojego Sponsora, lecz po swojemu za pomocą komputera.” chce zrobić MEGA BIZNES… No cóż.

 1. Odpowiedz

  Duplikacja to poważny temat w MLM. Kto wie, czy nie najważniejszy. Coraz trudniej utrzymać duplikację w biznesie. Internet wszedł na dobre do MLM i coraz więcej młodych ludzi szuka swojej szansy nie w duplikacji swojego Sponsora, lecz po swojemu za pomocą komputera.
  Coraz częściej rady doświadczonych Sponsorów trafiają w próżnię, bo nowinkami technologicznymi i technicznymi młodzi ludzie chcą zastąpić doświadczenie i sprawdzone metody pracy ludzi sukcesu.
  I tak to bywa z duplikacją.
  Natomiast przykład z duplikacją w Kościele bardzo mi się u Ciebie Piotrze spodobał. Kupuję go. :)

  • gniotek, Kwiecień 23, 2011, 10:50 pm

  Odpowiedz

  Popieram jak najbardziej prostotę duplikacji. Sam dopiero zaczynam, ale widać, że w tym jest siła i możliwość przebicia przez grunty wielu opornych osób :)

 2. Odpowiedz

  Tak ! Znany wielu Zbigniew Rek robi taką samą prezentację od 20 lat. Prezentacja owa zaprowadziła go w Amway do poziomu Podwójnego Diamentowego Przedsiębiorcy Amway (dochody bardzo duże, na pewno powyżej 70.000 miesięcznie). Mało tego, ponieważ ze Zbigniewem Rekiem współpracuję, można powiedzieć, na codzień, wiem, że jego prezentacja w języku polskim będzie dokładnie taka sama, wg tego samego schematu, jak w języku angielskim czy rosyjskim. Ten sam schemat prezentacji od wielu lat = constans = łatwe do nauczenia. Mniej kombinowania, więcej roboty w terenie i będzie dobrze. Wesołego Alleluja !!!

 3. Odpowiedz

  Temat Jezusa jako Lidera oraz temat działania Koscioła przez duplikacje, aż się prosi do analizy. POdobnie jak Ty Piotrze, mnie równiez chodził taki zamiar po głowie. Dodatkowo chciałam dodac dośc kontrowersyjne rockowe piosenki z ostatnie tygodnia życia Jezusa. Od lat w czasie świąt chodza mi one po głowie i nieodłącznie kojarza się ze świetami Wielkanocnymi.

  Zapraszam również na wpis dotyczący Mistrza wśród Liderów – Jezusa, pt: “Champion Leaders – Jesus Christ Superstar” –
  http://renatazarzycka.pl/2011/04/champion-leaders-jesus-christ-superstar/

  WESOŁEGO ALLELUJA… Duplikacja niechaj nam żyje! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.